down

Pierwsza Pomoc metodami TMC

Prof. dr Wang Weixiang

(Shenzhou Open University of TCM, Amsterdam)

 

PIERWSZA POMOC

metodami tradycyjnej medycyny chińskiej

 

 22-23 października 2016, Kraków

 

Zapraszamy do udziału w unikalnym dwudniowym seminarium – po raz pierwszy w Europie przedstawione będzie zastosowanie metod Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Pierwszej Pomocy. Seminarium prowadzone jest autorsko przez chińskiego profesora dr Wanga Weixianga z Shenzhou Open University of TCM w Amsterdamie.

Seminarium otwarte jest również dla lekarzy medycyny zachodniej i ratowników medycznych, pielęgniarek, fizjoterapeutów itp. pod warunkiem, że znają podstawy medycyny chińskiej (paradygmat, terminologia, koncepcja meridianów i punktów akupunkturowych), lub zapoznają się wcześniej z tą tematyką, korzystając np. z książek: Edward Kajdański Medycyna chińska dla każdego, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2011 oraz Mieczysław Szczęśniewski Podstawy akupunktury, Zakład Wydawnictw Medycyny Naturalnej,  Koszalin 1991 lub E.L. Maczeret, I.Z. Samosiuk, Akupunktura i inne metody refleksoterapii, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1990. Podczas seminarium nie będzie możliwości tłumaczenia podstaw medycyny chińskiej i akupunktury.

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’30 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Program seminarium:
Pierwsza Pomoc metodami tradycyjnej medycyny chińskiej jest obecnie nadal ważna i pożądana w sytuacjach nagłych ze względu na ich czas, miejsce i okoliczności. Objawy takie jak omdlenie, zawroty głowy, kołatanie serca, atak astmy, nagła utrata głosu, poważne urazy, udar, zatrucie, wysoka gorączka, krwawienie, wymioty, ostry i ekstremalny ból, ciężka biegunka, trudności z oddawaniem moczu itp. wymagają podejścia właściwego i we właściwym czasie, inaczej mogą mieć poważne konsekwencje lub nawet stanowić zagrożenie życia.
W zakresie udzielania Pierwszej Pomocy TMC może odgrywać również na Zachodzie wyjątkową rolę poprzez takie terapie jak akupunktura, moksybucja, Tuina i ziołolecznictwo. Podczas tego seminarium omówione zostanie zastosowanie TMC w typowych sytuacjach Pierwszej Pomocy w celu pomocy i wsparcia osób poszkodowanych, zanim przybędzie wezwana karetka pogotowia, nastąpią ich dalsze oględziny lekarskie i badania.
Warsztat stanowi połączenie teorii i pokazów na żywo, instrukcji i praktyki. Uczestnicy będą praktycznie na sobie ćwiczyć niektóre omawiane techniki.

Cena podstawowa: 750 zł wpłaty całości lub zaliczki w kwocie 350 zł  w terminie do dnia 5 września 2016 roku.
Cena zniżkowa: 690 zł – warunek: wpłata nie później niż do dnia 24 czerwca 2016
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PIERWSZA POMOC TMC

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

UWAGA: W dniu 21 października w piątek po południu w Centrum Medycyny Chińskiej (Kraków, ul. Warszawska 1) odbędzie się superwizja – konsultacje kliniczne z prof. dr Wangiem Weixiangiem. Osoby praktykujące TMC i zainteresowane udziałem w superwizji (koszt 180 zł) oraz chcące zgłosić swoich pacjentów (koszt 250 zł) proszone są o kontakt z recepcją Centrum (tel. 884-988-887) lub bezpośrednio z organizatorem superwizji, Markiem Kalmusem: tel. 502-090-301 lub e-mailem: m.kalmus@medycynachinska.org

Wang Weixiang@Prof. dr Wang Weixang studiował i doktoryzował się na Nanning University of Chinese Medicine w Chinach. W Holandii od 2003 roku pełni funkcje dziekana Shenzhou Open University of Chinese Medicine w Amsterdamie, a od 2011 roku jest też prezesem Dutch Association of TCM, NVTCG Zhong. Prof. dr Wang Weixiang jest Starszym Doradcą European Academy of Traditional Medical Science oraz członkiem zarządu European Traditional Chinese Medicine Association. Zapraszany jest też jako wykładowca na międzynarodowe kongresy TMC.
Jest autorem i współautorem kilkunastu książek z zakresu medycyny chińskiej, dotyczących akupunktury i moksowania oraz terapii masażem Tuina i medycznego Qigong w Chinach.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 5 września 2016 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 5 września 2016 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 12 września 2016 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 12 września 2016 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje