down

MIGRENOWE I STROSOWE BÓLE GŁOWY

Prof. dr Yifan Yang

(Holandia)

Migrenowe i stresowe bóle głowy oraz fibromialgia –
leczenie medycyną chińską

kurs w formie webinaru online

18-19 listopada 2023 Kurs anulowany

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu trzeciego stopnia prowadzonym autorsko przez chińską profesor dr Yifan Yang. Poruszane tematy są problemem dla wielu osób. Metody medycyny chińskiej pozwalają skutecznie leczyć trudne problemy związane z migrenami i stresowymi bólami głowy oraz z fibromialgią – często też wtedy, gdy medycyna zachodnia nie pomaga.

Opis i program kursu:
Ból głowy to jedno z najczęściej spotykanych zaburzeń w codziennej praktyce. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki leczenia metodami TCM dają zazwyczaj bardzo dobre rezultaty. Pacjenci czują się szczęśliwi, gdy nie odczuwają bólu głowy i nie muszą stosować zachodnich leków, które często mają silne skutki uboczne.
Podczas wykładu (sobota), po krótkim omówieniu tego tematu z punktu widzenia zachodniej medycyny, prof. Yifan Yang szczegółowo omówi stresowe i migrenowe bóle z puntu widzenia medycyny chińskiej. Przedstawi przyczyny, wyzwalacze i cechy tych bólów głowy, a następnie odpowiednio dobrane metody leczenia. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w leczeniu TCM wybierze i podkreśli najskuteczniejsze terapie i kombinacje terapii w stosowaniu akupunktury, chińskich ziół, porad dietetycznych, porad dotyczących stylu życia i coachingu psychologicznego. Poda też wskazówki dotyczące strategii, sekwencji i rokowań w terapii różnych rodzajów bólu głowy. Dzięki temu uczestnicy kursu uzyskają lepszy wgląd w przyczyny i metody terapii bólów głowy i uzyskają skuteczne rezultaty w ich leczeniu.
Fibromialgia jest kolejnym powszechnie obserwowanym zaburzeniem w praktyce (omówienie w niedzielę). Przewlekły ból powoduje zmęczenie, a nawet depresję w życiu pacjentów. Ponieważ diagnoza w medycynie zachodniej nie jest w rzeczywistości postawiona jasno, więc metoda leczenia i rezultaty terapii są również ograniczone. W rozumieniu tradycyjnej medycyny chińskiej zaburzenie to jest związane z konstytucją, stresem psychicznym i wysiłkiem fizycznym. W tym wykładzie prof. Yifan Yang omówi etiologię, patologię i leczenie różnymi metodami medycyny chińskiej, aby pomóc pacjentom z bólem i poprawić ich jakość życia.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Cena podstawowa: 990 zł – termin wpłat najpóźniej do 20 października 2023 r.
Cena zniżkowa: 860 zł – warunek: wpłata całej kwoty najpóźniej do dnia 8 września 2023 r.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Miejsce kursu:
Platforma webinarowa ClickMeeting

Godziny zajęć:
sobota 10:00-13:00 i 14:00-18:00; niedziela 9:00-12:30 i 13:30-16:00

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: BÓLE GŁOWY I FIBROMIALGIA

Profesor Yifan Yang studiowała Medycynę Chińską oraz medycynę zachodnią na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (PUTMC) w latach 1977-1982. Ukończyła studia ze specjalizacją w chińskiej medycynie ziołowej i  recepturach ziołowych.
Po ukończeniu PUTMC pracowała osiem lat jako lekarz i wykładowca na Wydziale Receptur Ziołowych również na PUTMC.
Gruntowne wykształcenie w dziedzinie chińskich receptur ziołowych zdobyła podczas 13 lat studiów i wspólnej pracy z profesorami Wang Mianzhi i Li Qigye, specjalistami w dziedzinie formuł ziołowych klasycznej medycyny chińskiej.
W czasie studiów i pracy na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej poznała i w mistrzowski sposób opanowała wielką ilość formuł opisanych w klasycznej literaturze medycyny chińskiej przez najwybitniejszych lekarzy w historii Chin, ale przede wszystkim opanowała stojącą za nimi filozofię, klasyczny chiński medyczny sposób myślenia, strategię i metody terapii. Szczególnie wiele zawdzięcza wieloletnim studiom u najwybitniejszego nauczyciela ziołolecznictwa w Chinach prof. Wang Mianzhi, dyrektora Chińskiego Towarzystwa TCM i dyrektora Komitetu Ziołolecznictwa w Ministerstwie Zdrowia Chin.
Jest autorką znanych i cenionych książek: Chinese Herbal Medicines: Comparisons and Characteristics, 2010 (wyd. polskie: Chińskie zioła lecznicze; charakterystyki i porównania, 2020) oraz Chinese Herbal Formulas: Treatment Principles and Composition Strategies, 2010.
Prof. Yifan Yang od ponad dwudziestu lat kontynuuje i rozwija jego pracę edukacyjną w krajach Zachodniej Europy, a od kilku lat również w Polsce.

 UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 20 października 2023 cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 20 października 2023 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu lub przeniesieniu go na inny termin podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 27 października 2023 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 27 października 2023 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi