METODA AKUPUNKTURY TRZECH IGIEŁ JINA
Dr Hui Zhang
(Chiny i Dania)
METODA AKUPUNKTURY
TRZECH IGIEŁ JINA
Kraków, 8-9 listopada 2025
Zapraszamy do udziału w unikalnym dwudniowym praktycznym kursie poświęconym popularnej w chińskich szpitalach medycyny chińskiej metodzie akupunktury zwanej Trzy Igły Jina (J3N).
Kurs przeznaczony jest dla akupunkturzystów oraz studentów TMC znających podstawy akupunktury.
Metoda trzech igieł Jina (J3N), zwana także igłami trzypunktowymi, została dopracowana przez profesora Jin Rui (靳瑞1932-2010) w 1979 r. (Uniwersytet TCM w Guangzhou). Istnieje 39 formuł (kombinacji) punktów akupunkturowych, które są praktyczne i starannie dobrane. Jest to reprezentatywna szkoła akupunktury, która powstała w prowincji Guangdong w południowych Chinach, a następnie rozszerzyła się na całe Chiny i jest stosowana na setkach oddziałów akupunktury w szpitalach. W Chinach szkoły akupunktury różnią się w zależności od regionu. Na przykład powszechnie mówi się, że niektóre szkoły magisterskie należą do Lingnan (岭南派południe), Hai (海派 Szanghaj), Jing (京派Pekin), Xiebei (西北północny zachód), Chuan (川派południowy zachód) itp. Każda szkoła ma swój styl i specjalne techniki, dzięki czemu akupunktura jest różnorodną i kwitnącą dziedziną.
Cenną esencją Trzech Igieł Jina jest teoria dobierania punktów. Formuły trójigłowe mogą być stosowane jako podstawowa struktura w leczeniu większości chorób.
Program kursu:
I. Formuły trzech igieł (39 przepisów)
1) Igły przednie dla Shen
2) Trzy igły inteligencji
3) Trzy igły do mózgu
4) Trzy igły do języka
5) Trzy igły do świątyni
6) Igły do uspokajania Shen
7) Igły na zawroty głowy i ból
8) Igły do mięśni twarzy
9) Trzy igły na neuralgię nerwu trójdzielnego
10) Trzy igły do paraliżu twarzy
11) Trzy igły Tian Tu
12) Trzy igły do oczu
13) Trzy igły do nosa
14) Trzy igły do ucha
15) Trzy igły do dłoni
16) Trzy igły do stopy
17) Trzy igły do sprawności rąk
18) Trzy igły do sprawności stóp
19) Trzy igły na ramię
20) Trzy igły do kolana
21) Trzy igły do odcinka lędźwiowego
22) Trzy igły na szyję
23) Trzy igły na plecy
24) Trzy igły do kostki
25) Trzy igły na rwę kulszową
26) Trzy igły do atrofii
27) Trzy igły do kontroli tłuszczu/lipidów
28) Trzy igły do żołądka
29) Trzy igły do jelit
30) Trzy igły do pęcherzyka żółciowego
31) Trzy igły do moczu
32) Trzy igły dla Yang
33) Trzy igły dla Yin
34) Trzy igły do blokowania
35) Trzy igły do upadku
36) Trzy igły na nadwagę
37) Trzy igły na epilepsję
38) Trzy igły do przebarwień/piękności twarzy
39) Trzy igły do piersi
Objaśnione zostaną też wszystkie teorie i komentarze stojące za tymi wzorami/formułami, a także uwzględnione zostaną zastosowania kliniczne i ich modyfikacje.
II. Studium przypadku i badania
Podczas kursu będzie wiele demonstracji techniki J3N przez wykładowcę oraz czas na pytania i odpowiedzi, a także na nadzorowane praktyczne sesje treningowe.
Jest to kurs praktyczny łączący cześć teoretyczną z pokazami i praktyką pod nadzorem wykładowcy, co umożliwi uczestnikom przejście od teorii do pełnego zastosowania w praktyce klinicznej tak, by móc już w poniedziałek po kursie móc rozpocząć stosowanie tej techniki.
Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro
Godziny zajęć:
sobota – 10:00-13:00 i 15:00-19:00, niedziela – 9:00-12:45 14:00-16:15.
Cena: 1700 zł – płatne najpóźniej do dnia 26 września 2025 roku.
Cena zniżkowa: 1500 zł, w przypadku opłacenia całości kursu w terminie do dnia 8 sierpnia 2025 roku.
Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: TRZY IGŁY JINA
Ilość miejsc ograniczona ze względu na praktyczny charakter zajęć, udział wg kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).
Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy kursu otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie zaświadczenie udziału w kursie.
Podczas kursu będzie możliwość nabycia zestawu czterech mosiężnych igieł tłuczkowych w cenie ok. 80-90 Euro za komplet (lub w PLN wg aktualnego kursu Euro).
Dr med. Hui Zhang, Ph.D ukończył studia z zakresu medycyny chińskiej na Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Chengdu (CDUTCM) w 2011 roku specjalizując się w onkologii. W latach 2013-2017 była wykładowcą i prowadził badania naukowe jako klinicysta na CDUTCM robiąc specjalizację z psychologii TCM i uzyskując w 2017 r. stopień doktora medycyny chińskiej.
Następnie przeniósł się do Danii, gdzie regularnie dzieli się swoją wiedzą na temat medycyny chińskiej w Danii, Niemczech i różnych innych krajach europejskich. Dr Zhang aktywnie leczy pacjentów w swojej prywatnej klinice zlokalizowanej w Horsens w Danii, utrzymując jednocześnie bliskie kontakty zawodowe z badaczami w Chinach, USA i UE. Zapraszany jest też na międzynarodowe kongresy TCM jako ceniony wykładowca i klinicysta.
Dr Hui Zhang stosuje różne metody akupunktury w zależności od stanu danej osoby, w tym akupunkturę TCM, standardową akupunkturę czaszki WHO, AAP (punkt akupresury ramienia), akupunkturę mistrza Tunga (MTA), akupunkturę wojskową Pingheng, igły tłuczkowe (akupunktura taoistyczna), moxiterapię termoczułą, Tui Na (chiński Masaż Medyczny), Guasha, Bańki, elektro-akupunkturę, ziołolecznictwo chińskie, psychologię medycyny chińskiej itp. W praktyce wykorzystuje także metody oparte na dowodach naukowych (EBM).
Jego działalność badawcza i publikacyjna jest szczególnie dynamiczna i efektywna. Opublikował liczne prace naukowe: 22 w języku angielskim, 6 po niemiecku oraz 27 po chińsku. Bierze udział w licznych chińskich projektach badawczych. Wydał dwie książki: Bamai Qigong. Aarhus: Heyttu Academic Publishing, 2020, oraz Extraordinary Acupoints: Atlas of Applications. Aarhus: Heyttu Academic Publishing, 2021.
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 26 września 2025 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali wpłaty do dnia 26 września 2025 kurs zostanie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 3 października 2025 roku.
Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com