down

MERIDIANY i choroby z nimi związane – terapia akupunkturą

Prof. dr Wang Weixiang

(Shenzhou Open University of TCM, Amsterdam)

 

MERIDIANY
i choroby z nimi związane
terapia akupunkturą

 

10-11 marca 2018
Kurs anulowany

 

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Program kursu:
Choroby związane z meridianami to zazwyczaj urazy oraz zwyrodnienia powstałe na skutek powtarzalnego obciążania. Są one często nieuniknione, gdy stale pracujemy i starzejemy się. Dzięki lepszemu systemowi opieki medycznej ludzie żyją znacznie dłużej, jednak w konsekwencji tego częściej dają o sobie znać długotrwałe nie leczone przeciążenia. Również sport i szerokie stosowanie komputerów osobistych w dzisiejszych czasach jest przyczyną wielu nowych problemów przejawiających się jako bóle związane meridianami. Akupunktura jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia ostrych i przewlekłych urazów mięśni i nerwów.

Omówione zostaną m.in. następujące choroby związane z JingLuo:
– Spondylopatia szyjna
– Zwichnięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym
– Sztywna szyja
– Zamrożony bark
– Łokieć tenisisty
– zespół Bi
– Zespół Wei
– Ból twarzowy / neuralgia nerwu trójdzielnego

Uczestnicy kursu proszeni są o zgłaszanie organizatorowi pacjentów do publicznego zdiagnozowania, omówienia przypadku i terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyna-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com) – pacjenci (wyłącznie mające problemy związane z omawianą tematyką) muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie i ewentualny zabieg akupunktury.

Cena podstawowa: 820 zł
Zaliczka: 400 zł.
Termin wpłat zaliczki lub całej kwoty  wpłaty do  dnia 12 stycznia 2018
Cena zniżkowa: 700 zł – warunek: wpłata do dnia 8 grudnia 2017

Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY MERIDIANÓW

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

W dniu 9 marca 2018 w piątek po południu w Centrum Medycyny Chińskiej (Kraków, ul. Warszawska 1) odbędzie się superwizja – konsultacje kliniczne z prof. dr Wangiem Weixiangiem – osoby praktykujące TMC i zainteresowane udziałem w superwizji (koszt 180 zł) oraz chcące zgłosić swoich pacjentów (koszt 250 zł) proszone są o kontakt z recepcją Centrum (tel. 884-988-887) lub bezpośrednio z organizatorem superwizji, Markiem Kalmusem: tel. kom. 502-090-301 lub e-mailem: m.kalmus@medycynachinska.org

Prof. dr Wang Weixang studiował i doktoryzował się na Nanning University of Chinese Medicine w Chinach. W Holandii od 2003 roku pełni funkcje dziekana Shenzhou Univesity of Chinese Medicine w Amsterdamie, a w latach 2011-2017 był też prezesem Dutch Association of TCM, NVTCG Hong, natomiast w latach 2013-2017 był w zarządzie European Traditiona Chinese Medicine Association (ETCMA). Prof. dr Wang Weixiang jest też Starszym Doradcą European Academy of Traditional Medical.
Jest autorem i współautorem kilkunastu książek z zakresu medycyny chińskiej, dotyczących akupunktury i moksowania oraz terapii masażem Tuina i medycznego Qigong w Chinach.


UWAGA:

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 12 stycznia 2018 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia  12 stycznia 2018 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu lub przeniesieniu go na inny termin podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 19 stycznia 2018 2018 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po  19 stycznia 2018 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje