down

Menopauza – prof. Yifan Yang

Prof. dr Yifan Yang

(Holandia)

Syndromy i leczenie medycyną chińską
w trudnych stanach menopauzy

Kurs anulowany

3-4 października 2021

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu trzeciego stopnia prowadzonym autorsko przez chińską profesor dr Yifan Yang. Poruszany temat dotyka wielu kobiet. Metody medycyny chińskiej pozwalają skutecznie leczyć trudne problemy związane z menopauzą, takie jak przewlekłe zapalenie pęcherza, nietrzymanie moczu, obfite krwawienia z macicy, uporczywe uderzenia gorąca.

Program kursu:

Menopauza to naturalna faza w życiu kobiet. Ale z powodu wielu zmian w organizmie w tym okresie kobiety często skarżą się na różne codzienne dolegliwości. Chociaż dostępnych jest wiele zabiegów i konsultacji, nadal istnieją bardzo trudne przypadki, które powodują, że niektóre kobiety bardzo cierpią przez długi czas w ciszy, a ich jakość życia jest poważnie obniżona.
Podczas kursu prof. Yang najpierw pokrótce omówi:
• Menopauzę i związane z nią powszechne metody terapii zarówno w medycynie zachodniej, jak i w TCM.
• Szereg trudnych schorzeń: oporne na terapię zapalenie pęcherza, nietrzymanie moczu, uporczywe uderzenia gorąca i obfite krwawienia z macicy w okresie menopauzy. Zaburzenia te nie są łatwo leczone rutynowymi procedurami.
• Przeanalizuje patologię i wyjaśni skomplikowane objawy i oznaki, takie jak osłabienie meridianu Dai Mai; opadanie Wilgoci od Środkowego Jiao do Dolnego Jiao; wznoszące się Yang Wątroby z niedoborem Qi Nerek; Niedobór Yin Nerek i zastój Krwi. W tych zespołach nadmiar i niedobór bardzo często współistnieją w tym samym czasie.
Ponadto:
– przedstawione zostaną skuteczne metody leczenia, w tym akupunktura, zioła chińskie, zalecenia dietetyczne i właściwy tryb życia.
– Na podstawie swojego ponad 30-letniego doświadczenia prof. Yang udzieli wskazówek i przestróg dotyczących leczenia.
– Przedstawi również prognozę i ocenę leczenia, aby pokazać uczestnikom jasną orientację w procesie prowadzonego przez nich leczenia.
– Będzie również czas przeznaczony na odpowiedzi na pytania uczestników kursu.
Dzięki temu uczestnicy zdobędą wiedzę, umiejętności i pewność siebie w radzeniu sobie ze skomplikowanymi warunkami codziennej praktyki.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy kursu otrzymają skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia Instytutu Medycyny Chińskiej potwierdzające udział w kursie.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Cena podstawowa: 870 zł
Zaliczka: 400 zł. Termin wpłat najpóźniej do 28 sierpnia 2021 r.
Cena zniżkowa: 760 zł – warunek: wpłata całej kwoty najpóźniej do dnia 25 czerwca 2021 r.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Miejsce kursu:
Kurs online na platformie ClickMeeting, z możliwością zadawania pytań Wykładowczyni.
Godziny zajęć:
sobota 10:00-13:00 i 15:00-19:00; niedziela 9:00-12:30 i 14:00-17:00

Uczestnicy kursu mogą zgłosić organizatorowi pacjentów (maksymalnie trzech na cały kurs) do publicznego zdiagnozowania, omówienia i terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyn-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com ) a pacjenci muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie i ewentualny zabieg akupunktury..

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: MENOPAUZA – TRUDNE PRZYPADKI

Profesor Yifan Yang studiowała Medycynę Chińską oraz medycynę zachodnią na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (PUTMC) w latach 1977-1982. Ukończyła studia ze specjalizacją w chińskiej medycynie ziołowej i  recepturach ziołowych.
Po ukończeniu PUTMC pracowała osiem lat jako lekarz i wykładowca na Wydziale Receptur Ziołowych również na PUTMC.
Gruntowne wykształcenie w dziedzinie chińskich receptur ziołowych zdobyła podczas 13 lat studiów i wspólnej pracy z profesorami Wang Mianzhi i Li Qigye, specjalistami w dziedzinie formuł ziołowych klasycznej medycyny chińskiej.
W czasie studiów i pracy na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej poznała i w mistrzowski sposób opanowała wielką ilość formuł opisanych w klasycznej literaturze medycyny chińskiej przez najwybitniejszych lekarzy w historii Chin, ale przede wszystkim opanowała stojącą za nimi filozofię, klasyczny chiński medyczny sposób myślenia, strategię i metody terapii. Szczególnie wiele zawdzięcza wieloletnim studiom u najwybitniejszego nauczyciela ziołolecznictwa w Chinach prof. Wang Mianzhi, dyrektora Chińskiego Towarzystwa TCM i dyrektora Komitetu Ziołolecznictwa w Ministerstwie Zdrowia Chin.
Jest autorką znanych i cenionych książek: Chinese Herbal Medicines: Comparisons and Characteristics, 2010 (wyd. polskie: Chińskie zioła lecznicze; charakterystyki i porównania, 2020) oraz Chinese Herbal Formulas: Treatment Principles and Composition Strategies, 2010 oraz The Aftercare of COVID-19 Infection. Herbs, Acupuncture, Nutrition, Massage, Exercise, 2021.
Prof. Yifan Yang od ponad dwudziestu lat kontynuuje i rozwija jego pracę edukacyjną w krajach Zachodniej Europy, a od kilku lat również w Polsce.

 UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 28 sierpnia 2021 cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 28 sierpnia 2021 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu lub przeniesieniu go na inny termin podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 3 września 2021 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 3 września 2021 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi