down

Masaż Tui Na dla zaawansowanych _ Moduł 4

Marta Kubisz (lek. TMC, Francja)

TRADYCYJNY CHIŃSKI MASAŻ
TUI NA
Specjalistyczny kurs dla zaawansowanych
cztero-modułowy (4 x po 3 dni)

22-24 października 2021 – moduł 4
Reumatologia i problemy układu ruchu

Zapraszamy do udziału w czwartym module 4-częściowego kursu specjalistycznego tradycyjnego chińskiego masażu Tui Na (kurs dla zaawansowanych).

Można brać udział w pojedynczych, wybranych częściach.

Kurs przeznaczony jest dla osób mających ukończony podstawowy kurs masażu Tui Na.

Cztery moduły specjalistycznego kursu drugiego stopnia obejmują przegląd chorób, ich przyczyny oraz sposób zastosowania masażu Tui Na i jego miejsce w zabiegu TMC. Moduły są od siebie niezależne i każdy trwa 3 dni.

Terminy:
19-21 marca 2021 – moduł 1: Układ nerwowy i krążenia
14-16 maja 2021 – moduł 2: Układ pokarmowy i oddechowy
25-27 czerwca 2021 – moduł 3: Ginekologia
22-24 października 2021 – moduł 4: Reumatologia i problemy układu ruchowego

Miejsce (moduł 4):  Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Rozpoczęcie zajęć: (piątek), godz. 10:00-13:00, 15:00-18:00.
W sobotę: 9:30-13:00 i 15:00-18:30; niedziela: 9:30-12:00 i 13:00-16:30

PROGRAM kursu dla zaawansowanych: 4 x 3 dni teoria i praktyka kliniczna.
Szczególny nacisk podczas szkolenia położony będzie na ćwiczenia praktyczne.
Ponadto codziennie odbywać się będą ćwiczenia qigong związane tematycznie z kursem Tui Na.

Część 1. UKŁAD NERWOWY I KRĄŻENIA
Depresja, nerwica, bezsenność, migrena, nadczynność i niedoczynność tarczycy, bóle i zawroty głowy, szum w uszach, utrata słuchu, żylaki, obrzęki, nadciśnienie, wylew, udar, palpitacje, atak serca, utrata przytomności, masaż reanimacyjny.

Część 2. UKŁAD POKARMOWY I  ODDECHOWY
Trudności z trawieniem, bóle żołądka i jelit, biegunka, zaparcia, wrzód żołądka, zgaga, wymioty, zapalenie wyrostka, alergia pokarmowa, alergia oddechowa, astma, kaszel, przeziębienie, grypa, angina, zapalenie zatok, cukrzyca, otyłość.

Część 3. GINEKOLOGIA 
Bóle przedmiesiączkowe, nieregularność miesiączkowania, nadmierne krwawienia, brak menstruacji, bezpłodność, upławy, problemy libido, mięśniaki, cysty, rak piersi, masaż dla kobiet w okresie ciąży.

Część 4. REUMATOLOGIA I PROBLEMY UKŁADU RUCHOWEGO
Bóle kręgosłupa i  stawów, kręcz szyi, rwa kulszowa, reumatyzm, zapalenie ścięgien, zapalenie kości i stawów, paraliż, tężyczka mięśniowa.

Wymagany jest aktywny udział w zajęciach. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do wzajemnego ćwiczenia na sobie masażu Tui Na.

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie udziału w kursie wydane przez nasz Instytut.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy wg kolejności wpłat.
Wstępne zgłoszenia: telefonicznie lub mailem.

CENA: 1300 zł – termin wpłaty do 24 września 2021

Cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Opłaty  za kurs prosimy wpłacać na konto organizatora kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: TUI NA – REUMATOLOGIA I PROBLEMY UKŁADU RUCHU

Po ukończeniu pięciu modułów specjalistycznego kursu zaawansowanego, istnieje możliwość odbycia staży klinicznych oraz dalszych studiów w Chinach, na renomowanych uniwersytetach TMC w Nanningu lub Chengdu oraz Kantonie (Guangzhou), z którymi nasz Instytut współpracuje.

Marta Kubisz

Marta Kubisz jest doświadczoną lekarką TMC zamieszkałą na stałe we Francji. Ukończyła Institut „Shao Yang”, Ecole Supérieure Médicine Traditionélle Chinoise w Lyonie, gdzie przez siedem lat studiowała tradycyjną medycynę chińską (akupunkturę, zioła, masaż Tui Na oraz Qi Gong medyczny) u wybitnych chińskich i zachodnich nauczycieli (m.in. prof. dr Ma Fan, prof. dr Sun Guozheng, prof. Francois Ducotterd). Studiowała również język chiński na uniwersytecie w Lyonie (2008-2009) oraz u prof. Fei Wanga kaligrafię chińską na Uniwersytecie w Genewie (2006-2007). Absolwentka uniwersytetu medycyny chińskiej w Nanjingu (Chiny) gdzie ukończyła trzyletnią specjalizację w pediatrii.

Od kilkunastu lat prowadzi we Francji własną praktykę w pełnym zakresie medycyny chińskiej (akupunktury, masażu Tui Na, moksy, baniek, ziół chińskich). Prowadzi również prywatną klinikę masażu i medycyny chińskiej w Krakowie – www.daodetcm.com.

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 24 września 2021 r. cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
W przypadku zbyt małej liczby uczestników, którzy dokonali wpłat do dnia 24 września 2021 ta część kursu może zostać anulowana. Informacja o tym zostanie ogłoszona na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com w dniu 1 października 2021, a niezależnie od tego wszyscy którzy dokonali wpłaty zostaną o tym powiadomieni mailem lub telefonicznie. W przypadku anulowania kursu całość wpłaconej kwoty zostanie przelana na konto bankowe, z którego została przesłana na rzecz organizatora.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje