down

Leczenie zaburzeń Nerek za pomocą TMC

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

LECZENIE ZABURZEŃ NEREK
ZA POMOCĄ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

KURS ONLINE

Kurs przeznaczony jest dla szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego) w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

W praktyce codziennej dość powszechnie spotykamy się z różnego rodzaju zaburzeniami nerek, od stanu zapalnego do niewydolności, z zakresem objawów od zmęczenia i wyczerpania do nadciśnienia i zagrożenia życia. Byłoby dobrze, gdyby interwencja metodami medycyny chińskiej mogła zostać dodana do standardowego leczenia jako terapia uzupełniająca, w celu poprawy jego skuteczności i polepszenia jakości życia pacjentów.
Czynnikami sprawczymi według TMC, oprócz niedoboru, zastoju Krwi, nagromadzenia Wilgoci, Śluzu, Toksyn i Mętnego, itd., są często stany nadmiarowe. Często ma miejsce jednoczesne połączenie nadmiaru i niedoboru. Dlatego też należałoby zastosować procedury eliminujące przyczyny, niwelujące stany patogenne i poprawiające stan objawów klinicznych.

Na seminarium omawiane będą następujące zagadnienia:
– Przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek
– Zespół nerczycowy
– Przewlekła niewydolność nerek
– Kamienie nerkowe
– Torbiel nerki (wielotorbielowatość nerek)
– Nefropatia cukrzycowa
– Nefropatia nadciśnieniowa
– Toczniowe zapalenie nerek
– Dysfunkcja nadnerczy
– Białkomocz
– Zatrzymanie moczu
– Łagodny przerost prostaty
– Zapalenie prostaty
– Zapalenie pęcherza
– Dziecięcy zespół nerczycowy

Omówione zostanie leczenie zarówno za pomocą akupunktury jak i ziół chińskich. Pacjentom z zaburzeniami nerek należy również dawać zalecenia dietetyczne.

Cena: 1200 zł

Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY NEREK

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi