down

Leczenie zaburzeń Nerek za pomocą TMC

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

LECZENIE ZABURZEŃ NEREK
ZA POMOCĄ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

kurs w formie webinaru online

21-22 października 2023

Kurs przeznaczony jest dla szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego) w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

W praktyce codziennej dość powszechnie spotykamy się z różnego rodzaju zaburzeniami nerek, od stanu zapalnego do niewydolności, z zakresem objawów od zmęczenia i wyczerpania do nadciśnienia i zagrożenia życia. Byłoby dobrze, gdyby interwencja metodami medycyny chińskiej mogła zostać dodana do standardowego leczenia jako terapia uzupełniająca, w celu poprawy jego skuteczności i polepszenia jakości życia pacjentów.
Czynnikami sprawczymi według TMC, oprócz niedoboru, zastoju Krwi, nagromadzenia Wilgoci, Śluzu, Toksyn i Mętnego, itd., są często stany nadmiarowe. Często ma miejsce jednoczesne połączenie nadmiaru i niedoboru. Dlatego też należałoby zastosować procedury eliminujące przyczyny, niwelujące stany patogenne i poprawiające stan objawów klinicznych.

Na seminarium omawiane będą następujące zagadnienia:
– Przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek
– Zespół nerczycowy
– Przewlekła niewydolność nerek
– Kamienie nerkowe
– Torbiel nerki (wielotorbielowatość nerek)
– Nefropatia cukrzycowa
– Nefropatia nadciśnieniowa
– Toczniowe zapalenie nerek
– Dysfunkcja nadnerczy
– Białkomocz
– Zatrzymanie moczu
– Łagodny przerost prostaty
– Zapalenie prostaty
– Zapalenie pęcherza
– Dziecięcy zespół nerczycowy

Omówione zostanie leczenie zarówno za pomocą akupunktury jak i ziół chińskich. Pacjentom z zaburzeniami nerek należy również dawać zalecenia dietetyczne.

Miejsce kursu:
kurs online – platforma webinarowa ClickMeeting

Godziny zajęć:
sobota – 10:00-18:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
niedziela – 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
łącznie 16 godzin szkoleniowych.
W trakcie zajęć robione są regularnie ok. 15 minutowe przerwy.

Cena podstawowa: 990 zł – termin wpłaty do dnia 14 września 2023
Cena zniżkowa: 870 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 3 sierpnia 2023

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY NEREK

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 14 września 2023 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 14 września 2023 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 21 września 2023 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 21 września 2023 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi