down

Leczenie zaburzeń alergicznych

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

Leczenie zaburzeń alergicznych w medycynie chińskiej

Kurs odbył się 13-14 czerwca 2020

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu trzeciego stopnia prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina. Alergie to temat niezwykle ważny współcześnie w kontekście m.in. skażenia środowiska, używanych środków kosmetycznych i otaczającej nas chemii, stresu, błędów odżywiania i trybu życia.

Program kursu:
Życie we współczesnym społeczeństwie jest niemożliwe bez uniknięcia kontaktu z różnymi substancjami chemicznymi, jak również z zanieczyszczonym powietrzem, pożywieniem i wodą. Pierwszą reakcją człowieka by uchronić się przed tymi szkodliwymi substancjami, jest reakcja alergiczna.
Jednak nie każdy człowiek żyjący we współczesnym społeczeństwie cierpi z powodu tego samego problemu, mimo że doświadcza oddziaływań tego samego środowiska.
Medycyna zachodnia i wschodnia podchodzą do tego problemu w sposób zupełnie odmienny – np. pierwsza podaje leki antyalergiczne, nawet kortykosterydy, bez zwracania uwagi na skutki uboczne, podczas gdy tradycyjna medycyna chińska traktuje organizm jako całość, biorąc pod uwagę nierównowagę środowiska wewnętrznego jako główne zaburzenie.

Podczas kursu omówione zostaną poszczególne tematy:
– Katar alergiczny
– Astma
– Alergie pokarmowe (omówione zostały szczegółowo na kursie z maja 2020 r. – kurs dostępny tutaj – w kursie „Leczenie zaburzeń alergicznych” temat ten został więc tylko poruszony ogólnie)
– Atopowe zapalenie skóry (egzema)
– Pokrzywka
– Alergie na ukąszenia owadów itp.

Podczas kursu będzie analizowana nie tylko etiologia i związane z nią patologie tych zaburzeń, ale również leczenie za pomocą akupunktury i ziół. Niektóre kluczowe punkty i zioła będą szczegółowo omówione oraz przedstawione zostaną okoliczności i przypadki, w jakich te metody lecznicze mogą być efektywnie stosowane. Podkreślone będzie także znaczenie diety i emocji związane z powstaniem i przebiegiem tych zaburzeń , co umożliwi pacjentom uzyskanie ogólnego poglądu, jak to zaburzenie powstaje i jak powinno być traktowane. Różnicowanie syndromów, oraz indywidualne podejście do pacjenta to kluczowa różnica między podejściem TMC, a medycyny zachodniej.

Wykład odbywa się w języku angielskim i tłumaczony jest na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania video na okres miesiąca oraz skrypt w języku polskim – do ściągnięcia z platformy internetowej.

Cena: 850 zł
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: ALERGIE

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi