down

Leczenie urazów sportowych

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

Leczenie urazów sportowych za pomocą akupunktury
i ziół chińskich

2-dniowy webinar online

7-8 maja 2022

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina z Jing Ming College of Oriental Medicine w Brukseli.

Miejsce kursu:
Platforma internetowa ClickMeeting – osoby mające opłacony udział w kursie otrzymują dzień wcześniej mailem link wraz indywidualnym tokenem do zalogowania się.

Godziny zajęć:
sobota – 10:00-18:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
niedziela – 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
łącznie 16 godzin szkoleniowych.
W trakcie zajęć robione są regularnie ok. 15 minutowe przerwy.

Program kursu:
Medycyna sportowa była praktykowana w systemie TMC właściwie od początku istnienia ludzkości. W chińskim strumieniu historycznym wojny domowe i walki nie ustawały, a w czasie ich trwania nie dało się uniknąć powstawania obrażeń. Wtedy to TMC była jedyną istniejącą procedurą i metodą, która odgrywała niezwykle ważną rolę we wspieraniu dochodzenia do zdrowia po tego rodzaju zranieniach. Medycyna sportowa w TMC stopniowo formowała się w oparciu o różnego rodzaju dyscypliny sportowe i ćwiczenia, np. Wushu, Kungfu itd. Współcześnie medycyna sportowa jest już jedną ze składowych klinicznej TMC.
W czasie tego kursu będziemy skupiać się głównie na dwóch aspektach:
1. Fizjologii i patologii medycyny sportowej w TMC, a także diagnostyce i wyznacznikach terapeutycznych;
2. Radzeniu sobie w nawiązaniu do TMC z urazami powiązanymi ze sportem, do których należą:
– Nadwyrężenie części szyjnej kręgosłupa i urazy z powodu nadwyrężenia
– Nadwyrężenie barku/urazy z nadwyrężenia
– Urazy łokcia i przedramienia z powodu przeciążenia
– Urazy nadgarstka
– Zespół cieśni nadgarstka
– Urazy dolnej części pleców
– Zespół pourazowy biodra
– Urazy mięśni udowych
– Urazy łydki
– Urazy kolana
– Szyny golenia
– Zerwanie ścięgna Achillesa
– Skręcenie kostki
– Ostroga piętowa
– Dystrofia pourazowa

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).

Cena podstawowa: 900 zł – wpłata do dnia 11 marca 2022.
Cena zniżkowa: 780 zł – wpłata nie później niż do dnia 14 stycznia 2022.

Uczestnicy kursu mogą zgłosić organizatorowi pacjentów (maksymalnie trzech) do publicznego zdiagnozowania, omówienia i zaproponowania terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyna-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com) pacjenci muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie online (pokazanie twarzy, języka, upubliczniony wywiad) – szczegóły do omówienia telefonicznie z organizatorem.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: URAZY SPORTOWE

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 11 marca 2022 cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 11 marca 2022 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu lub przeniesieniu go na inny termin podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 18 marca 2022 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 18 marca 2022 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

Imię*

Nazwisko*

Adres email*

Nr telefonu*

Temat

Dodatkowe informacje

Zi