down

Leczenie bólu akupunkturą

dr Radha Thambirajah (Wielka Brytania)

 

 LECZENIE BÓLU AKUPUNKTURĄ

 

………………………. (czwartek-niedziela)

 

Zapraszamy do udziału w czterodniowym kursie leczenia bólu akupunkturą połączonym z praktyką kliniczną (pacjenci).

Rozpoczęcie kursu w dniu …………………. o godz.10:00 w SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII p.

Godziny zajęć: czwartek 10’00-13’00 i 15’00-19’00, piątek i sobota 9’00-13’00 i 15’00-18’00, niedziela 9’00-13’00 – łącznie 30 godzin szkolenia.

Akupunktura jest nie tylko bardzo skuteczna w terapii bólu, ale też nadzwyczajnie pomaga pacjentowi w procesie odzyskiwania ruchomości, szybko wzmacnia i działa z sukcesem, bez problemów. Pacjenci doświadczają bólu w różny sposób. Podczas kursu omówione zostaną różne rodzaje bólu, diagnostyka różnicowa i ich leczenie.

Ból mięśniowo-szkieletowy jest najczęstszym stanem opisywanym w akupunkturze. Bóle syndromu Bi pojawiają się w różnych obszarach ciała, z różnych przyczyn, w różnych porach doby i są różnej natury (tępe, intensywne, zlokalizowane, rozproszone, ukierunkowane, stałe lub okresowe).

– Gdzie ból jest odczuwalny?
– Jak mógłbyś opisać ból?
– W jakich sytuacjach czujesz ból?
– Jak długo cierpisz z powodu tego bólu?
Powyższe pytania zadajemy każdemu pacjentowi cierpiącemu na bóle mięśni i stawów. Lecz jak wykorzystujemy te odpowiedzi? Jak te odpowiedzi pomagają nam w decyzji, gdy ból spowodowany jest przez ciepło, zimno, wilgoć lub wiatr?

Gdy już zrobimy diagnozę, jak będziemy leczyć te bóle w sposób zróżnicowany, z prawidłowym podejściem używając właściwych nadzwyczajnych terapii takich jak moksa lub gorące igły, ochładzanie lub rozpraszanie gorąca przy pomocy elektro-akupunktury, stawianie baniek, masaż bańkami lub technikami nakłuwania eliminującymi Wiatr? Właściwa technika jest kluczowa dla szybkiego i efektywnego usunięcia bólu.

Program kursu:

1. Bóle mięśniowo-szkieletowe w czterech syndromach Bi
– Omówienie czterech syndromów Bi i sposobów przejawiania się bólu mięśniowo-szkieletowego.
– Wybór leczenia bólu stosownie do rodzaju syndromu Bi.
– Nietypowe terapie możliwe do stosowania w danym rodzaju bólu (moksa, gorące igły, bańki, elektryczna stymulacja igieł, zimne okłady, unieruchomienie).
– Wzmocnienie leczenia poprzez punkty równoważące energię.
– Czas leczenia i częstotliwość zabiegów.
– Oprócz omówienia w/w. tematów odbędą się również praktyczne pokazy zabiegów na pacjentach cierpiących na omawiane przypadki syndromu Bi, oraz demonstracja leczenia nietypowego.
2. Postawa ciała a ból
W tym wypadku mamy do czynienia z różnego rodzaju pacjentami ze złą postawą ciała – która jest przyczyną bólu w danym obszarze, ale też innych częściach ciała, na które ma wpływ taki stan. Leczenie ma na celu korekcję postawy oraz leczenie bólu:
– Kyfoza
– Skolioza
– Kolana w do środka ( X )
– Kolana na zewnątrz ( O )
– Paluch koślawy (hallux valgus)
– Skręcenie nadgarstka, kostki
– Przykurcz ścięgien
3. Inne rodzaje bólu:
Zapalenie powięzi podeszwowej
– Ostroga piętowa
– Zapalenie ścięgna Achillesa
– Zapalenie nerwu (zoster neuralgia)
– Ból stawu skroniowo-żuchwowego
– Porażenie nerwu trójdzielnego
– Zespół cieśni nadgarstka

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Cena kursu: …….. zł lub zaliczka: ………. zł płatne w terminie do …………………
Cena zniżkowa: ………. zł płatne w całości w terminie do dnia …………

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: LECZENIE BÓLU AKUPUNKTURĄ

Cena seminarium nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są rachunki.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.

Uczestnicy kursu mogą zgłaszać swoich pacjentów (lub siebie jako pacjenta) – prosimy w tej sprawie o wcześniejszy kontakt z organizatorami kursu i przesłanie krótkiego opisu dolegliwości pacjenta. Pacjenci będą publicznie diagnozowani i odbędą się zabiegi akupunktury (w miarę potrzeby również z dodatkowymi uzupełniającymi technikami takimi jak elektroakupunktura, moksa, bańki) – zabiegi są filmowane i widoczne w zbliżeniu na ekranie.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 5 sierpnia 2014 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).`
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 5 sierpnia 2014 roku kurs może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które opłaciły kurs zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie oraz otrzymają zwrot całej kwoty przelewem na konto bankowe.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 11 sierpnia 2014 r. (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 11 sierpnia 2014 oznacza, że kurs odbędzie się).

Dr Radha Thambirajah ukończyła studia medyczne Chinach w Shanghai Military Medical College w 1970 roku, ze specjalizacją w akupunkturze. Jako pierwsza wprowadziła i upowszechniła TMC na Sri Lance i założyła tam Akademię Chińskiej Akupunktury.
Od 1984 r. mieszka w West Midlands w Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuuje pracę kliniczną i naucza. Wykłada też w wielu krajach w Europie, USA i Brazylii w renomowanych szkołach TCM, uniwersytetach i towarzystwach akupunktury. Jest autorką dwóch książek: Cosmetic Acupuncture and Dermatological Diseases i Energetics in Acupuncture. Prowadzi własną klinikę w Sutton Coldfield, West Midlands, Anglia.

Dr Radha Thambirajah uznawana jest za jedną z najbardziej doświadczonych i najwybitniejszych nauczycieli akupunktury w Europie. Zapraszana jest na liczne międzynarodowe kongresy i seminaria TMC. W naszym Instytucie wykłada od 2011 roku, a jej wykłady cieszą się wielkim uznaniem.

 Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com