down

Łączenie ziół z punktami akupunkturowymi

Prof. dr Sun Peilin

(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 

ŁĄCZENIE ZIÓŁ

Z PUNKTAMI AKUPUNKTUROWYMI

 

 

18-19 czerwca 2016, Kraków

 

Zapraszamy do udziału w kolejnym weekendowym seminarium tradycyjnej medycyny chińskiej prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina z Jing Ming College of Oriental Medicine w Belgii.

 

Program seminarium:
Chińskie ziołolecznictwo zawsze było postrzegane jako najtrudniejszy komponent TMC, zwłaszcza dla wielu akupunkturzystów w Europie. Jednakże dla większości przypadków klinicznych w praktyce, warto zastosować zarówno zioła chińskie, jak i akupunkturę. Mimo że doskonalenie się w ziołolecznictwie chińskim nie jest łatwe, możliwe jest łączenie ziół chińskich z punktami akupunkturowymi, ponieważ obie te metody terapeutyczne mają na celu to samo: zrównoważenie Yin i Yang oraz odbudowanie harmonii w organizmie.

Seminarium obejmuje zarówno prezentację ziół, jak i punktów akupunkturowych, które posiadają takie same funkcje:
– Zioła i punkty służące eliminacji zewnętrznych czynników patogennych;
– Zioła i punkty służące regulowaniu cyrkulacji Qi i Krwi;
– Zioła i punkty służące regulacji narządów Zang-Fu;
– Zioła i punkty służące wzmacnianiu Qi, Krwi, Yin i Yang;
– Zioła i punkty służące eliminacji retencji pożywienia, Wilgoci i Śluzu oraz zastoju Krwi;
– Zioła i punkty, które leczą choroby na sześciu poziomach;
– Zioła i punkty służące oczyszczaniu organizmu z Gorąca.

Celem tego seminarium jest nauka bezpiecznego a jednocześnie skutecznego stosowania ziół chińskich w połączeniu z punktami akupunkturowymi – pozwoli to radzić sobie z większością chorób. Seminarium to będzie przydatne więc nie tylko dla początkujących, ale również zaawansowanych akupunkturzystów. Kończąc je, uczestnicy powinni osiągnąć nowy poziom możliwości praktykowania TMC.

Miejsce kursu:
Kraków, Al. Krasińskiego 1, SDH „Jubilat”, VII piętro, sala konferencyjna

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Cena podstawowa: 780 zł. – termin wpłat przdłużony do dnia 6 maja 2016
Cena zniżkowa: 690 zł – wpłata do 11 marca 2016

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: ZIOŁA I PUNKTY AKUPUNKTUROWE

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. Dr. Sun Peilin_foto. M. Kalmus Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 6 maja  2016 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 6 maja 2016 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 13 maja 2016 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 13 maja 2016 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje