down

Kuracje oczyszczające

dr Agnieszka Krzemińska

KURACJE OCZYSZCZAJĄCE
W ŚWIETLE MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Kurs odbył się 9 marca 2022

Zapraszamy do udziału w kolejnym krótkim 2-godzinnym webinarze online prowadzonym autorsko przez dr Agnieszkę Krzemińską. Kuracje oczyszczające to temat niezwykle ważny współcześnie w kontekście m.in. trybu życia, skażenia środowiska, otaczającej nas chemii i błędów odżywiania.

Program wykładu:
Wiosna to idealny czas na oczyszczenie i odciążenie organizmu po zimie, jednak warto wiedzieć, że dla niektórych osób niektóre kuracje mogą być zbyt drastyczne i prowadzą do nadwerężenia zdrowia. Dlatego zapraszamy na wykład „Kuracje oczyszczające w świetle medycyny chińskiej”, w którym omówimy z punktu widzenia medycyny chińskiej najważniejsze objawy „niedoborów” i „nadmiarów” oraz strategie ich leczenia, aby nauczyć się prawidłowo oceniać, komu takie kuracje mogą przynieść pożytek, a komu zaszkodzą. Omówimy i przeanalizujemy pod tym kątem założenia kilku „diet oczyszczających”, takich jak kuracja alkalizująca organizm metodą dr Collier,  kuracja warzywna dr Dąbrowskiej, monodiety zbożowe, dieta „bez ziaren”, czyli warzywno-białkowa bezwęglowodanowa, post na sokach metodą dr. Gersona oraz post całkowity. 

Cena: 150 zł

Na życzenie wystawiane są rachunki (indywidualne i na firmę).

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: KURACJE OCZYSZCZAJĄCE

dr Agnieszka Krzemińska

Dr Agnieszka Krzemińska, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ogólnego (Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 2003), oraz ukończyła Podyplomowe Studium Komunikacji Społecznej (Politechnika Wrocławska, 1996).
         Jest absolwentką czteroletniego kursu tradycyjnej medycyny chińskiej (Marek Kalmus Consulting / Instytut Avicenna, Kraków 2001-2005). Ponadto ukończyła liczne szkolenia zaawansowane z zakresu TMC:
– trzyletni kurs specjalistyczny diagnostyki różnicowej w tradycyjnej medycynie chińskiej (Instytut Avicenna / Instytut  Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia, Kraków 2008-2011)
– Studium Dietetyki i Żywienia Człowieka (Uniwersytet Przyrodniczy, 2011)
        Uczestniczyła w kilkudziesięciu seminariów monograficznych, poświęconych akupunkturze i ziołolecznictwu według tradycyjnej medycyny chińskiej – zarówno w Polsce, jaki za granicą. Odbyła też liczne staże kliniczne i szkolenia zawodowe w kilku renomowanych chińskich uniwersytetach TMC.
         Dr Agnieszka Krzemińska od wielu lat zajmuje się dietetyką i fitoterapią oraz medycyną i filozofią Wschodu. W różnych formach przyczynia się do propagowania wiedzy o naturalnych metodach utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom:
– prowadzi liczne kursy z dietetyki według tradycyjnej medycyny chińskiej w Polsce, wykłada też za granicą,
– jest doświadczoną konsultantką w zakresie dietetyki i ziołolecznictwa w oparciu o zasady tradycyjnej medycyny chińskiej
– tłumaczy literaturę fachową i seminaria specjalistyczne z zakresu medycyny chińskiej,
– pracowała jako wolontariusz we Free Clinic przy klasztorze Benchen w Katmandu,
– jest autorką interdyscyplinarnych publikacji z pogranicza antropologii medycyny, psychologii emocji i semantyki kognitywnej (na temat zbieżności między językowym obrazem ciała i emocji we frazeologii i metaforyce języków indoeuropejskich a koncepcją człowieka według tradycyjnej medycyny chińskiej).
– jest wykładowcą na Międzynarodowym Kongresie Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Zapraszamy do Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, ul. Warszawska 1, gdzie można m.in. uzyskać porady dietetyczne wg zasad medycyny chińskiej – rejestracja: tel. 884-988-887 oraz zakupić niektóre gotowe chińskie receptury ziołowe jako ziołowe suplementy diety.

Więcej informacji o Centrum Medycyny Chińskiej: www.medycynachinska.org

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje