down

Koreańska Terapia Dłoni (KHT) – trzeci stopień

Prof. dr Jong Baik (Korea i Wielka Brytania)

KOREAŃSKA AKUPUNKTURA DŁONI – kurs 3 stopnia

Kraków, 25-27 listopada 2022

Zapraszamy do udziału w trzydniowym praktycznym kursie trzeciego stopnia poświęconym koreańskiej akupunkturze dłoni (KHT). Mogą w nim brać udział osoby, które odbyły kurs podstawowy KHT i kurs drugiego stopnia i już stosowały tą metodę w praktyce.
Podczas tego kursu omówiony będzie m.in. sposób obliczania konstytucji postnatalnych. To jest konstytucja na jaką możemy wpływać poprzez oddychanie, odżywianie się i styl życia. Ponadto omówione zostaną: palpacja brzucha, osiem meridianów cudownych, protokoły leczenia, leczenie bólu.
Koreańska Terapia Dłoni to wspaniała i praktyczna umiejętność do użycia zarówno na sobie, jak i u pacjentów. Umiejętność ta powinna być wykorzystywana przy opracowywaniu planu każdej terapii.

PROGRAM KURSU:

Podczas 3-dniowego kursu omówione zostaną następujące tematy:

– Co to jest konstytucja pourodzeniowa i jak ją obliczyć?
– Co to jest narząd główny i jak go diagnozować?
– Wprowadzenie do 3 konstytucji pourodzeniowych – jak je diagnozować i leczyć
– Wprowadzenie do badania palpacyjnego brzucha
– Wprowadzenie do pobierania i porównywania impulsów KHT
– Szereg zaawansowanych protokołów leczenia: prosta tonizacja i redukcja, metody Nanjing i Sa am 5-elementowe, techniki 4-punktowe, klasyfikacja chorób Jasa i Osa itp.
– 8 niezwykłych kanałów
– 8 dodatkowych punktów zwykłych KHT i ich wykorzystanie
– Leczenie bólu w KHT
– Dyskusja i leczenie studiów przypadków
– Liczne nadzorowane sesje praktyczne

Jest to kurs praktyczny łączący cześć teoretyczną z pokazami i praktyką pod nadzorem wykładowcy, co umożliwi uczestnikom przejście od teorii do pełnego zastosowania w praktyce klinicznej.

MIEJSCE KURSU:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro.
Godziny zajęć: piątek: 10:00-13:00 i 15:00-19:00, sobota 9:00-12:30 i 14:30-18:00, niedziela 9:00-12:00 13:00-16:00

CENA: 1350 zł – termin wpłat do dnia 30 września 2022 r.
Cena zniżkowa: 1210 zł  w przypadku opłacenia całości warsztatu klinicznego w terminie do dnia 9 września 2022 r.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: KOREAŃSKA AKUPUNKTURA DŁONI, CZ.3

Ilość miejsc ograniczona ze względu na praktyczny charakter zajęć, udział wg kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie udziału w kursie wydane przez nasz Instytut.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Prof. dr Jong Baik prowadzi szkolenia KTH od 2000 roku, a od roku 2005 ma własną placówkę edukacyjną KHT w Wielkiej Brytanii (Jong Baik Education). Wykłada też KHT w Korei Południowej, USA, a od 2013 roku także w Polsce.
Gruntowne wykształcenie jako akupunkturzysta (TCM, 5 Elementów) zdobył w Chinach (studia doktoranckie na Liaoning University of TCM) i Korei oraz w Wielkiej Brytanii (Northern College of Acupuncture w Yorku, a następnie University of Wales). Studiował m.in. pod kierunkiem mistrzów TCM (prof. Ju Bao Zhao), KHT (twórca tego systemu dr Tae Woo Yoo) i aurikuloterapii. Jego wykształcenie sinologiczne obejmuje m.in. klasyczny kanon medycyny chińskiej: I Qing (Księga przemian), Huangdi Neijing (Kanon medycyny wewnętrznej Żółtego Cesarza) oraz Nan Jing (Księga 81 trudnych przypadków). W 2016 roku uzyskał też tytuł doktora akupunktury nadany przez World Federation of Acupuncture and Moxibustion Societies. Jest również profesorem wizytującym Southern California University School of Oriental Medicine and Acupuncture.
Jest akredytowanym w Europie wykładowcą KHT oraz aurikuloterapii (EChim i Ear Reflex Zone Therapy). Prowadził  wykłady na Coventry University oraz University of Wales, a także zajęcia dla terapeutów z BAcC, BMAS, ATCM i AACP oraz dla British Reflexologist Association i Association of Reflexologists.
Prowadzi szkolenia związane z medycyną wschodnioazjatycką, dokumentując jej skuteczność naukowymi wynikami badań termograficznych i czynnościowego rezonansu magnetycznego.
Od ponad 15 lat współpracuje z hospicjum św. Teresy w Darlington wspomagając zespół opieki paliatywnej jako akupunkturzysta.
Prof. Jong Baik specjalizuje się w następujących mikrosystemach akupunkturowych:
– Koreańskej Terapii Dłoni (KHT)
– Aurikuloterapii (E Chim & Ear Reflex Zone Therapy),
– Sujok (Korean Hand & Foot Acupuncture)
– oraz w akupunkturze oka, nosa, stawu skokowego i nadgarstka oraz głowy.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 30 września 2022 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali przedpłaty do dnia 30 września 2022 kurs zostanie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com  najpóźniej do dnia 7 października 2022 roku.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje