down

Koreańska Terapia Dłoni -1

Prof. dr Jong Baik (Korea i Wielka Brytania)

KOREAŃSKA AKUPUNKTURA DŁONI

Kraków, 2-4 czerwca 2023

Zapraszamy do udziału w trzydniowym praktycznym kursie poświęconym koreańskiej akupunkturze dłoni. Metoda terapii dłoni może być wykorzystana zarówno w wariancie inwazyjnym jak i nie-inwazyjnym i przez to ten kurs jest odpowiedni dla wszystkich terapeutów (akupunkturzyści, terapeuci holistyczni, naturopaci, fizjoterapeuci, refleksolodzy), jak też dla tych, którzy chcą rozpocząć swą przygodę terapeutyczną.

Metoda Koreańskiej Akupunktury Dłoni (Korean Hand Therapy, KHT) szybko opanowała Koreę i rozszerzyła się na 50 krajów na całym świecie. Zaczynając w 1978 w Japonii w chwili obecnej stosowana jest już w 17 krajach w Azji, Europie i Amerykach, z centrami edukacyjnymi KHT. W Korei znajduje się 190 szkół KHT, a na całym świecie już ponad 4 mln. ludzi uczestniczyło w szkoleniach.

Czym jest Koreańska Akupunktura Dłoni?
KHT jest wyjątkowym i wszechstronnym stylem mikro akupunktury. Dokładne odwzorowanie klasycznych punktów TCM (z meridianów na ciele) na powierzchni dłoni umożliwia terapeutom wykorzystanie wszystkich metod akupunkturowych, poczynając od normalnej stymulacji punktów, przez redukcję lub wzmacnianie, aż po wykorzystanie metody 5-ciu elementów i meridianów nadzwyczajnych. KHT to dodatkowa metoda, pozwalająca szybko i skutecznie rozwiązać współczesne problemy zdrowotne przy wykorzystaniu podejścia tradycyjnej medycyny energetycznej. Terapeuci rozpoczynający praktykę w tym stosunkowo nowym systemie mają szansę odkryć, jak KHT może zmienić podejście pacjentów do akupunktury, niezależnie od systemu akupunktury dotychczas wykorzystywanego przez terapeutę.

Korzyści wynikające z zastosowania metody KHT w praktyce terapeutycznej:
– może zostać wykorzystana wraz z tradycyjną akupunkturą ciała i innymi technikami
– oferuje cały zakres nieinwazyjnych technik dla osób, które boją się zastosowania igieł lub innych technik inwazyjnych, jak np. dzieci. Może mieć także zastosowanie dla osób z ograniczoną swobodą ruchów – jak osoby starsze lub niepełnosprawne – w związku z umiejscowieniem zabiegu na dłoni.
– Umożliwia stymulację punktów odpowiadających punktom na ciele umiejscowionym w miejscach intymnych jak np. Du1 lub Ren1
– Wymaga malej ilości narzędzi, a pacjent może być ubrany lub siedzieć na krześle w trakcie zabiegu
– Łatwo można się nauczyć KHT, jest bezpieczna w zastosowaniu np. poprzez zwykłe uciskanie punktów palcem. Wykorzystywane igły są znacznie krótsze i cieńsze, a głębokość nakłucia wynosi ok 1mm, przez co dyskomfort w trakcie leczenia jest mniejszy.
– W rejonie ciała wykorzystywanym prze KHT nie ma struktur lub organów istotnych dla życia, które mogłyby być uszkodzone
– KHT jest szeroko stosowana w ośrodkach i sytuacjach, gdzie istotna jest szybkość procesu leczniczego
– Terapeuci mogą na sobie zaprezentować pacjentom przebieg zabiegu
– Terapeuci mogą sami siebie leczyć, co jest ograniczone przy zastosowaniu innych technik.

PROGRAM KURSU:
– wstęp do metody KHT
– historie rozwoju KHT
– prawdopobne mechanizmy oddziaływania KHT
– wstęp do trzech głównych teorii
– środki ostrożności i przeciwskazania
– omówienie Teorii Odpowiedników i wstęp do Teorii Mikro Meridianów
– przebieg wszystkich Micro Meridianów – Ren, Du, Lu, Pc, Ht, LI, SI, SJ, Kid, Liv, Sp, St, Bl, GB.
– punkty Pięciu Elementów na meridianach, puls martwy i 4 punkty pulsu.
Ponadto kurs obejmuje:
– diagnozę wg KHT
– technikę nakłuwania dłoni wg Pięciu Elementów

Jest to kurs praktyczny łączący cześć teoretyczną z pokazami i praktyką pod nadzorem wykładowcy, co umożliwi uczestnikom przejście od teorii do pełnego zastosowania w praktyce klinicznej tak, by móc już w poniedziałek po kursie móc rozpocząć stosowanie techniki KHT.

MIEJSCE KURSU:
Piątek: Kraków, ul. Straszewskiego 28, Dom Technika NOT, 1. piętro (przepraszamy – zmiana sali z przyczyn od nas niezależnych)
Sobota i niedziela: Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro.
Godziny zajęć: piątek: 10:00-13:00 i 15:00-19:00, sobota 9:00-12:30 i 14:30-18:00, niedziela 9:00-12:00 13:00-16:00

CENA: 1450 zł – termin wpłat do dnia 28 kwietnia 2023 r.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: KOREAŃSKA AKUPUNKTURA DŁONI, CZ.1

Ilość miejsc ograniczona ze względu na praktyczny charakter zajęć, udział wg kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie udziału w kursie wydane przez nasz Instytut.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Prof. dr Jong Baik prowadzi szkolenia KTH od 2000 roku, a od roku 2005 ma własną placówkę edukacyjną KHT w Wielkiej Brytanii (Jong Baik Education). Wykłada też KHT w Korei Południowej, USA, a od 2013 roku także w Polsce.
Gruntowne wykształcenie jako akupunkturzysta (TCM, 5 Elementów) zdobył w Chinach (studia doktoranckie na Liaoning University of TCM) i Korei oraz w Wielkiej Brytanii (Northern College of Acupuncture w Yorku, a następnie University of Wales). Studiował m.in. pod kierunkiem mistrzów TCM (prof. Ju Bao Zhao), KHT (twórca tego systemu dr Tae Woo Yoo) i aurikuloterapii. Jego wykształcenie sinologiczne obejmuje m.in. klasyczny kanon medycyny chińskiej: I Qing (Księga przemian), Huangdi Neijing (Kanon medycyny wewnętrznej Żółtego Cesarza) oraz Nan Jing (Księga 81 trudnych przypadków). W 2016 roku uzyskał też tytuł doktora akupunktury nadany przez World Federation of Acupuncture and Moxibustion Societies. Jest również profesorem wizytującym Southern California University School of Oriental Medicine and Acupuncture oraz Liaoning University o TCM w Chinach.
Jest akredytowanym w Europie wykładowcą KHT oraz aurikuloterapii (EChim i Ear Reflex Zone Therapy). Prowadził  wykłady na Coventry University oraz University of Wales, a także zajęcia dla terapeutów z BAcC, BMAS, ATCM i AACP oraz dla British Reflexologist Association i Association of Reflexologists.
Prowadzi szkolenia związane z medycyną wschodnioazjatycką, dokumentując jej skuteczność naukowymi wynikami badań termograficznych i czynnościowego rezonansu magnetycznego.
Od ponad 15 lat współpracuje z hospicjum św. Teresy w Darlington wspomagając zespół opieki paliatywnej jako akupunkturzysta.
Prof. Jong Baik specjalizuje się w następujących mikrosystemach akupunkturowych:
– Koreańskej Terapii Dłoni (KHT)
– Aurikuloterapii (E Chim & Ear Reflex Zone Therapy),
– Sujok (Korean Hand & Foot Acupuncture)
– oraz w akupunkturze oka, nosa, stawu skokowego i nadgarstka oraz głowy.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 28 kwietnia 2023 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali wpłaty do dnia 28 kwietnia 2023 kurs zostanie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com  najpóźniej do dnia 5 maja 2023 roku.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje