down

Kompletny system meridianowy. Meridiany Cudowne i TMM

Cody Dodo, L.Ac. (USA)

KOMPLETNY SYSTEM MERIDIANOWY –
MERIDIANY CUDOWNE I TMM

Kurs w formie webinaru online

17-20 lipca 2021

Zapraszamy do udziału w czterodniowym kursie online z zakresu akupunktury klasycznej wg taoistycznej tradycji Mistrza Jeffreya Yuena. Kurs prowadzony jest autorsko przez Cody Dodo, wieloletniego ucznia Mistrza Jeffreya Yuena.
UWAGA: Kurs przeznaczony jest dla osób znających podstawy medycyny chińskiej i akupunktury.

INFORMACJE O KURSIE
W klasycznych tekstach dotyczącym medycyny chińskiej (Su Wen, Ling Shu) wspomina się o około 70 kanałach przebiegających przez ludzkie ciało. Obecnie w większości szkół medycyny chińskiej uczy się jedynie wykorzystywania 12 meridianów głównych, czyli bardzo niewielkiego odsetka wszystkich kanałów opisanych w tym systemie leczniczym. Wiedza dotycząca pełnego systemu meridianowego nie została nigdy w pełni spisana i od czasów dynastii Song była przekazywana i zachowywana jedynie w przekazie ustnym.

Znajomość pełnego systemu meridianowego, z jego wewnętrznymi połączeniami i relacjami pomiędzy kanałami tworzy kompletny model fizjologicznego działania człowieka i umożliwia głębokie zrozumienie natury chorób, ich progresji oraz ekspresji w ciele człowieka, w stanach przewlekłych i ostrych.

Kurs będzie poświęcony Meridianom Cudownym i Meridianom Ścięgnisto-Mięśniowym. Uczestnicy dowiedzą się, jaka jest ich specyfika, jakich zasobów dotykają i z jakimi problemami mamy najczęściej do czynienia na ich poziomie. Jednak co najważniejsze, będziemy mówić o tym jak powinien wyglądać proces leczenia, jak zaplanować zabiegi i jakich efektów się spodziewać.

Osiem meridianów cudownych (Ba Mai)
Meridiany cudowne umożliwiają odkrycie i rozwój naszej ścieżki życia. Dzięki zrozumieniu ich filozofii i funkcji możemy angażować naszych pacjentów w działania, które odmienią ich życie i przybliżą ich do realizacji ich życiowego przeznaczenia. Dzięki dostępowi do meridianów cudownych możemy leczyć choroby wrodzone i nieuleczalne, a także wyzwalać nieświadome emocje lub traumy.

Meridiany Ścięgnisto-Mięśniowe
To najbardziej powierzchowne ze wszystkich meridianów. Mają związek z obroną naszego ciała, a w zachodnim rozumieniu także z układem odpornościowym. Wykorzystując je możemy z jednej strony leczyć infekcje i problemy mięśniowo-szkieletowe, z drugiej zaś odwoływać się do głębokich problemów autoimmunologicznych.

MIEJSCE KURSU:
Platforma internetowa ClickMeeting – kurs online.
Uczestnicy poza możliwością interaktywnego uczestniczenia w kursie w czasie rzeczywistym oraz zadawania wykładowcy pytań, otrzymują dostęp do nagrań kursowych po zakończeniu szkolenia, przez okres 30 dni.

GODZINY KURSU: sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek – 14:00 – 20:00. Godziny zajęć dostosowane są do różnicy czasu między Polską a USA.

CENA KURSU
Cena podstawowa: 2200 zł – termin wpłat do 10 lipca.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: MERIDIANY CUDOWNE I TMM – CODY DODO

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).

Wykłady odbywają się w języku angielskim i są tłumaczone na język polski przez tłumaczkę lekarkę praktykującą akupunkturę.
Wystawiamy zaświadczenia ukończenia kursu.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli jakieś szkoły medycyny chińskiej to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Cody Dodo L.Ac.
Cody studiował akupunkturę klasyczną u mistrza daoistycznego i wybitnego nauczyciela medycyny chińskiej dr Jeffreya Yuena. Po zakończeniu szkolenia z Akupunktury Klasycznej w Szwedzkim Instytucie w Nowym Jorku, Cody kontynuował naukę u mistrza Yuena na kursach akupunktury dla zaawansowanych, diagnozy z pulsu i żywienia chińskiego.
Obecnie prowadzi swoją prywatną przychodnię w Nowym Jorku, w której leczy pacjentów wykorzystując m.in. meridiany uzupełniające (ścięgnisto-mięśniowe, Luo, rozbieżne i 8 meridianów nadzwyczajnych)

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 10 lipca 2021, cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. Kurs w formie webinaru online organizowany jest wspólnie z ITCM Dao w Krakowie. Już wiadomo, że kurs odbędzie się.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje