down

Kobiecość wg tradycyjnej medycyny chińskiej

KOBIECOŚĆ W ŚWIETLE MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

– Kobieta jako element Ziemia

 

Autorski kurs Marty Kubisz, lek. TMC

 

Zapraszamy do udziału w trzyczęściowym kursie weekendowym. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, również tych, które nie znają medycyny chińskiej.

UWAGA: kurs został odwołany

TERMINY:
część 1: 1-2 luty 2014
część 2: 1-2 marca 2014
część 3: 12-13 kwietnia 2014

 

Podstawowe zasady tradycyjnej medycyny chińskiej (TMC) przedstawione w bardzo dostępny sposób pozwolą każdej kobiecie zrozumieć własne funkcjonowanie fizjologiczne oraz wpływ dysharmonii energetycznych na jej psychikę jak i na powstawanie chorób. Omówione zostaną najczęściej występujące dolegliwości kobiece, ich sposób leczenia metodami naturalnymi oraz profilaktyka oparta na odpowiedniej dietetyce i higienie życia. Aspekty teoretyczne wzbogacone zostaną praktycznymi ćwiczeniami Qi Gongu i samomasażu specjalnie przeznaczonych dla kobiet.

Miejsce: Kurs odbywać się będzie w Krakowie, Dom Technika NOT, ul. Straszewskiego 28 (SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro)

Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów i uzupełnione wspólnymi ćwiczeniami. praktycznymi – łącznie 15 godzin każda z weekendowych części.

Rozkład zajęć: sobota 10:00-13:00 i 15:00-18:00, niedziela 9:00-12:30 i 15:00-17:00.

Tematy trzech weekendowych modułów:

Część 1 (1-2 luty 2014):  „Harmonia z rytmami natury”

Przedstawienie podstawowych elementów fizjologii energetycznej, pozwalające na zrozumienie cykli miesiączkowania, okresu dojrzewania i menopauzy oraz wpływu tych faz życiowych na stany emocjonalne u kobiet. Poruszone zostaną następujące problemy zdrowotne:
trądzik, nerwica, depresja, bezsenność, migrena, uderzenia gorąca, dolegliwości związane z miesiączkowaniem (bóle, nieregularność, brak lub nadmierne krwawienia) ”

Część 2 (1-2 marca 2014): „Zdrowie”

Punkt widzenia TMC na procesy powstawania najczęściej występujących dolegliwości, ich zapobieganie i możliwości leczenia w sposób naturalny:
nerwobóle, otyłość, trudności z trawieniem (bóle żołądka i jelit, biegunka, zaparcia), problemy krążenia (żylaki, obrzęki, hemoroidy), wypadniecie macicy, zapalenie pęcherza moczowego, upławy, stany zapalne narządów rodnych, torbiele na jajnikach, cysty, mięśniaki, włókniaki, rak piersi,
a także inne dolegliwości kobiece według pytań i zainteresowania słuchaczy.

Część 3 (12-13 kwietnia 2014):  „Partnerka i matka – seksualność, ciąża i macierzyństwo”

Porównanie fizjologii energetycznej kobiety i mężczyzny jako dwóch aspektów uzupełniających się wzajemnie oraz rola jaką, według TMC, każdy z partnerów odgrywa w zrównoważonym związku.
Zarys taoistycznej wizji aktu seksualnego jako jednej z funkcji życiowych, którego higiena pozwala osiągnąć pełnię zdrowia. Omówione zostaną kwestie antykoncepcji naturalnej, zapobiegania problemom libido i bezpłodności oraz przygotowanie zdrowotne do udanej ciąży, jej spokojny przebieg, rewitalizacja poporodowa oraz aspekty niektórych chorób dziecięcych.

W ramach kursu uczestniczki otrzymają materiały szkoleniowe.
Po zakończeniu kursu uczestniczki otrzymają oficjalne zaświadczenia
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy wg kolejności wpłat.
Wstępne zgłoszenia: telefonicznie lub mailem.

 

CENA za cały kurs (3 części): 1110 zł

Cena zniżkowa: 990 zł. – w przypadku wpłaty do dnia 29 listopada 2013 r.
Cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są rachunki (indywidualne i na firmę).
W ramach opłaty za kurs uczestniczki otrzymają podstawowe materiały dydaktyczne.

 

Opłaty za kurs prosimy wpłacać w terminie do 27 grudnia 2013
na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: KOBIECOŚĆ

Marta Kubisz jest doświadczoną lekarką TMC zamieszkałą na stałe we Francji. Ukończyła Institut „Shao Yang”, Ecole Supérieure Médicine Traditionélle Chinoise w Lyonie, gdzie przez siedem lat studiowała tradycyjną medycynę chińską (akupunkturę, zioła i masaż Tui Na oraz Tai Qi i Qi Kung medyczny) u wybitnych chińskich i zachodnich nauczycieli (m.in. prof. dr Ma Fan, prof. dr Sun Daniel, Francois Ducotterd). Studiowała również język chiński na uniwersytecie w Lyonie (2008-2009) oraz u prof. Fei Wanga kaligrafię chińską na Uniwersytecie w Genewie (2006-2007). Od kilkunastu lat prowadzi w Lyonie własną praktykę w pełnym zakresie medycyny chińskiej, jednak najchętniej i najczęściej stosuje masaż Tui Na. Od 2009 roku jest również we Francji wykładowcą na kursach masażu Tui Na w Institut Supérieur Professionnel de Formation w Lyonie. Od 2012 roku prowadzi okresowo praktykę masażu Tui Na i akupunktury w Krakowie.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 30 grudnia 2013 r. cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).

2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali przedpłaty do dnia 30 grudnia 2013 r. termin rozpoczęcia kursu może zostać przeniesiony na kolejny miesiąc (wg podanego powyżej harmonogramu kolejnych sesji, czyli na 1-2.03.2014). Osoby, które dokonały wpłaty mogą też w takim przypadku zrezygnować z udziału w kursie i otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.

Informacja o ewentualnym przeniesieniu terminu rozpoczęcia kursu podana zostanie także na tej stronie internetowej najpóźniej do dnia 8 stycznia 2014 r.

 

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

Zostań naszym fanem na Facebooku:
http://www.facebook.com/TradycyjnaMedycynaChinska