
Klucz do skutecznego leczenia akupunkturą
Prof. dr Wang Weixiang
(Shenzhou Open University of TCM, Amsterdam)
Klucz do skutecznego leczenia akupunkturą
– starożytne techniki nakłuwania
i uzupełniające manipulacje
9-10 grudnia 2017, Kraków
Kurs anulowany
Zapraszamy do udziału w kolejnym dwudniowym kursie akupunktury prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Wanga Weixianga z Shenzhou Open University of TCM w Amsterdamie.
Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro
Godziny zajęć:
Sobota 10:00-19:00 (z przerwą na obiad w godz. 13:00-15:00), niedziela 9:00-15:00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godzin szkoleniowych.
Program kursu:
Często zdarza się, że niektórzy akupunkturzyści narzekają na skuteczność leczenia akupunkturą, która nie jest według nich tak dobra jak u doświadczonych doktorów. Czy stoją za tym jakieś sekrety? Odpowiedź jest pozytywna. Jednym z sekretów są odpowiednie i zróżnicowane techniki nakłuwania, które były niedoceniane przez wieki. Zarówno starożytny Huang Di Nei Jing, jak i księgi późniejsze, aż po Zhen Jiu Da Cheng (czyli Wielkie Kompendium Akupunktury i Moksybucji) zawierają informacje na temat licznych dawnych technik nakłuwania i uzupełniających manipulacji – niczym złoto ukryte w mule.
Seminarium będzie łączyć w jedną całość teorię opartą na klasycznych dawnych tekstach medycyny chińskiej i praktykę. Pozwoli to uzyskać właściwe połączenie wiedzy dawnych mistrzów i włączenie jej do codziennej praktyki – tego typu doświadczenie oraz dyskusja nad omawianymi tekstami i przypadkami to skuteczna metoda uzyskania większej skuteczności leczenia akupunkturą. Jak mówi stare chińskie przysłowie: „gdy chcesz być dobrym żołnierzem, najpierw weź ostrą broń do ręki”.
Uczestnicy kursu maja też możliwość zgłaszania organizatorowi 2 pacjentów do publicznego zdiagnozowania, omówienia przypadku i terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyn-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com ) – pacjenci muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie i ewentualny zabieg akupunktury.
Cena podstawowa: 820 zł – wpłaty do 13 października 2017 roku.
Cena zniżkowa: 710 zł – warunek: wpłata nie później niż do dnia 27 września 2017
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.
Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: TECHNIKI NAKŁUWANIA
Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
W dniu 8 grudnia 2017 w piątek po południu w Centrum Medycyny Chińskiej (Kraków, ul. Warszawska 1) odbędzie się superwizja – konsultacje kliniczne z prof. dr Wangiem Weixiangiem – osoby praktykujące TMC i zainteresowane udziałem w superwizji (koszt 180 zł) oraz chcące zgłosić swoich pacjentów (koszt 250 zł) proszone są o kontakt z recepcją Centrum (tel. 884-988-887) lub bezpośrednio z organizatorem superwizji, Markiem Kalmusem: tel. kom. 502-090-301 lub e-mailem: m.kalmus@medycynachinska.org
Prof. dr Wang Weixang studiował i doktoryzował się na Nanning University of Chinese Medicine w Chinach. W Holandii od 2003 roku pełni funkcje dziekana Shenzhou Univesity of Chinese Medicine w Amsterdamie, a od 2011 roku jest też prezesem Dutch Association of TCM, NVTCG Zhong. Prof. dr Wang Weixiang jest Starszym Doradcą European Academy of Traditional Medical Science oraz członkiem zarządu European Traditional Chinese Association.
Jest autorem i współautorem kilkunastu książek z zakresu medycyny chińskiej, dotyczących akupunktury i moksowania oraz terapii masażem Tuina i medycznego Qigong w Chinach.
UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 13 października 2017 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 13 października 2017 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 20 października 2017 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 20 października 2017 oznacza, że kurs odbędzie się).
Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com