down

GERIATRIA W TCM

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

GERIATRIA
W TRADYCYJNEJ MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ

2-dniowy webinar online

20-21 listopada 2021 – część 1
12-13 lutego 2022 – część 2

Zapraszamy do udziału w kolejnym dwuczęściowym kursie tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina z Jing Ming College of Oriental Medicine w Belgii.

Miejsce kursu:
Platforma internetowa ClickMeeting – kurs online

Godziny zajęć:
sobota – 10:00-18:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
niedziela – 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
łącznie 16 godzin szkoleniowych.
W trakcie zajęć robione są regularnie ok. 15 minutowe przerwy.

Program kursu:
Geriatria według TMC obejmuje etiologię i patogenezę, diagnozowanie, leczenie i profilaktykę chorób związanych z pacjentami w podeszłym wieku, a także powiązanych problemów, jakich doświadczają w kontekście społecznym. Jest ona również bardzo ważnym komponentem, zawierającym w sobie zasady dotyczące przeciwdziałaniu starzeniu, takie jak np. monitorowanie procesu starzenia w celu osiągnięcia długowieczności i lepszego zdrowia.
Mimo że wszyscy wiedzą, iż Jing Nerek osłabia się z wiekiem, a kliniczne podejście do leczenia osób starszych bazowało w głównej mierze na wzmacnianiu Nerek, jednak choroby współczesne osób starszych, które w 90% przyczyniają się do ich śmierci (rak, choroby serca i udar) charakteryzują się Pełnością, co oznacza, że znaczna część osób w wieku podeszłym nie umiera na skutek niedoboru Nerek, ale z powodu Wewnętrznego Wiatru, Śluzu i zastoju Krwi. Stąd też geriatria w TMC posiada właściwe sobie cechy charakterystyczne odnoszące się etiologii, patogenezy, diagnozowania, leczenia i zapobiegania wystąpieniu chorób dotyczących pacjentów w wieku podeszłym.
Dwu–weekendowy kurs zawierać będzie następujące zagadnienia dotyczące osób starszych:
– kaszel
– palpitacje
– osłabienie pamięci
– bezsenność
– ospałość
– zawroty głowy
– ból głowy
– depresja
– trudności z trawieniem
– biegunka
– zaparcia
– nietrzymanie moczu i stolca
– obrzęki
– syndrom Lin
– degeneracja kości
– drżenie
– świąd
– odleżyny

Cena podstawowa każdej z części: 880 zł – wpłata za drugą część do dnia 2 lutego 2022
Cena zniżkowa za obie części kursu: 1540 zł – wpłata nie później niż do dnia 3 września 2021

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie udziału w kursie wydane przez nasz Instytut.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: GERIATRIA

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 15 października 2021 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
 2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 15 października 2021 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
 3. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 22 października 2021 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 22 października 2021 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi