down

Geriatria – część 2

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

GERIATRIA
W TRADYCYJNEJ MEDYCYNIE CHIŃSKIEJCZĘŚĆ 2

KURS ONLINE

Zapraszamy do udziału w kolejnym dwuczęściowym kursie tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina z Jing Ming College of Oriental Medicine w Belgii.

Program kursu:
Geriatria według TMC obejmuje etiologię i patogenezę, diagnozowanie, leczenie i profilaktykę chorób związanych z pacjentami w podeszłym wieku, a także powiązanych problemów, jakich doświadczają w kontekście społecznym. Jest ona również bardzo ważnym komponentem, zawierającym w sobie zasady dotyczące przeciwdziałaniu starzeniu, takie jak np. monitorowanie procesu starzenia w celu osiągnięcia długowieczności i lepszego zdrowia.
Mimo że wszyscy wiedzą, iż Jing Nerek osłabia się z wiekiem, a kliniczne podejście do leczenia osób starszych bazowało w głównej mierze na wzmacnianiu Nerek, jednak choroby współczesne osób starszych, które w 90% przyczyniają się do ich śmierci (rak, choroby serca i udar) charakteryzują się Pełnością, co oznacza, że znaczna część osób w wieku podeszłym nie umiera na skutek niedoboru Nerek, ale z powodu Wewnętrznego Wiatru, Śluzu i zastoju Krwi. Stąd też geriatria w TMC posiada właściwe sobie cechy charakterystyczne odnoszące się etiologii, patogenezy, diagnozowania, leczenia i zapobiegania wystąpieniu chorób dotyczących pacjentów w wieku podeszłym.
Dwu–weekendowy kurs zawierać będzie następujące zagadnienia dotyczące osób starszych:
– kaszel
– palpitacje
– osłabienie pamięci
– bezsenność
– ospałość
– zawroty głowy
– ból głowy
– depresja
– trudności z trawieniem
– biegunka
– zaparcia
– nietrzymanie moczu i stolca
– obrzęki
– syndrom Lin
– degeneracja kości
– drżenie
– świąd
– odleżyny

Cena: 1200 zł

Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim – do pobrania z platformy internetowej.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: GERIATRIA – CZĘŚĆ 2

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi