
Doskonalenie praktyki klinicznej z akupunktury
dr Magdalena Śliwińska-Konior
i Tania Camacho-Regnier, Lic. Akup.
DOSKONALENIE PRAKTYKI
KLINICZNEJ Z AKUPUNKTURY
12 kwietnia 2025 (sobota) – Tania Camacho-Regnier
26 kwietnia 2025 (sobota) – Magdalena Śliwińska-Konior
10 maja 2025 – Tania Camacho-Regnier
31 maja 2025 – Magdalena Śliwińska-Konior
Zapraszamy do udziału w co najmniej 5-godzinnych praktycznych stażach klinicznych doskonalących praktykę kliniczną akupunktury w pracy z pacjentami.
PROGRAM:
Praktyka kliniczna polega na diagnozowaniu pacjentów (jeden na godzinę) przez uczestników stażu i ustalaniu procedur leczenia (akupunktura, moksa, bańki, ewentualnie podstawowe zalecenia dietetyczne i przepisanie jakiejś klasycznej chińskiej receptury ziołowej – suplementu diety) – wszystko pod kontrolą prowadzącej staż kliniczny. Ponadto po każdym pacjencie krótkie omówienie i podsumowanie (już bez pacjenta) przez prowadzącą. Na koniec dodatkowe pytania stażystów i końcowe podsumowanie.
Omówione zostaną również środki ostrożności oraz przeciwwskazania do wykonywania zabiegów z użyciem akupunktury, baniek i moksybucji.
Miejsce: Centrum Medycyny Chińskiej, Kraków, ul. Warszawska 1
Godziny zajęć: sobota 10:00 – 15:00
Uczestnicy stażu muszą mieć własne fartuchy (białe lub w innym kolorze oraz lekkie, wygodne buty na zmianę (np. croxy itp.).
Pacjenci:
Praktyka odbywa się na rzeczywistych pacjentach i dotyczy ich problemów zdrowotnych. Podczas jednego dnia stażowego przyjętych może być maksymalnie pięciu pacjentów (jeden na godzinę). Najlepiej, aby uczestnicy stażu zapraszali swoich znajomych lub bliskich jako pacjentów. Pacjenci przyjmowania są bezpłatnie, ale jest to wizyta jednorazowa. Zaproszony pacjent nie może kontynuować swoich bezpłatnych wizyt na kolejnych stażach – jeśli chce dalej kontynuować leczenie musi już zapisać jako normalny pacjent na płatną wizytę/y w Centrum Medycyny Chińskiej.
W przypadku pacjentów zaproszonych przez uczestników stażu, muszą oni być zgłoszeni co najmniej 2 tygodnie prze datą danego stażu. Konieczny jest krótki opis choroby oraz uzgodnienie z organizatorami stażu w celu ich akceptacji. Prosimy o nie zgłaszanie pacjentów z poważnymi chorobami, np. nowotworami, stwardnieniem rozsianym itp. Pacjenci zawsze muszą podpisać zgodę na publicznie wykonywaną diagnozę i zabiegi podczas stażu klinicznego. W przypadku niewystarczającej liczby pacjentów zgłoszonych 2 tygodnie przed rozpoczęciem stażu, Centrum Medycyny Chińskiej będzie starało się zaprosić kilku bezpłatnych pacjentów na analogicznych zasadach (ale zagwarantować tego nie możemy, dlatego prosimy, by to jednak uczestnicy zapraszali swoich pacjentów).
Uczestnicy otrzymują zaświadczenia ukończenia stażu wystawione przez Instytut Medycyny Chińskiej – Placówkę Kształcenia Ustawicznego (wspólnie z Centrum Medycyny Chińskiej, placówkę medyczną).
Cena: 600 zł – za każdy pojedynczy dzień stażowy.
Termin wpłaty za pierwszy staż kliniczny – do 21 marca 2025 r.
Za każdy kolejny staż kliniczny nie później niż 3 tygodnie przed stażem.
Ilość miejsc jest ograniczona do maksymalnie 6 osób. Zapisy wg kolejności wpłat.
Cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i na firmę)
Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: STAŻ KLINICZNY Z AKUPUNKTURY

Magdalena Śliwińska-Konior jest doktorem nauk biologicznych. Od 2009 roku intensywnie studiuje tradycyjną medycynę chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Ukończyła również specjalistyczne kursy medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzone przez wybitnych zagranicznych wykładowców (m.in. prof. dr Sun Peilin, prof. dr Li Jie, dr Radha Thambirajah, Claude Diolosa, Jani White, Donald B. Halfkenny).
W 2012 roku odbyła miesięczny staż kliniczny w Chinach na Guanxi University of Chinese Medicine w Nanningu, natomiast w 2014 roku praktykę u prof. dr Suna Peilina w Belgii.
Od wielu lat ćwiczy Tai chi w Krakowskiej Szkole Chen Taijiquan.
Od 2012 roku prowadzi w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie prywatną praktykę akupunktury i masażu Tui Na. Od 2016 roku wykłada na kursach akupunktury w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Jest też członkiem rady naukowej Międzynarodowych Kongresów TMC w Krakowie. Od 2018 roku pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Kongresu Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Tania Camacho-Regnier mieszka od wielu lat w Krakowie i biegle mówi po polsku. Naukę tradycyjnej medycyny chińskiej rozpoczęła w Kanadzie, by później kontynuować ją w meksykańskim Instituto Alcocer de Medicina Tradicional China, powiązanego bezpośrednio z pierwszym Szpitalem Klinicznym Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w chińskim Tiencin. Ukończyła roczny kurs instruktora Qigong medycznego, a także studiowała koncepcję i filozofię taoistyczną. Brała udział w wielu kursach akupunktury skupiających się na leczeniu różnych chorób, kończąc przy tym studia podyplomowe w tej dziedzinie. Jej zamiłowanie do sztuki lekarskiej sprawiło, że przez trzy lata studiowała też medycynę zachodnią, co dodatkowo poszerzyło jej wiedzę.
Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń motorycznych po przebytych chorobach lub urazach, a także w pracy z powikłaniami poudarowymi, takimi jak paraliż. Ponadto z powodzeniem zajmuje się leczeniem innych przypadłości, takich jak m.in.: problemy ginekologiczne, choroby układu oddechowego, bóle głowy, czy dolegliwości emocjonalne/psychosomatyczne.
Jako wolontariuszka współpracowała z amerykańską organizacją non-profit „Acupuncture Relief Project”, dzięki której miała okazje uczyć podstawowych metod tradycyjnej medycyny chińskiej, przekazując tę wiedzę członkom słabo rozwiniętych regionów Meksyku.
Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę, Tania Camacho Regnier zaangażowała się we współpracę z American Society of Acupuncture (Amerykańskie Stowarzyszenie Akupunkturzystów) oraz Europejskim Stowarzyszeniem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej ETCMA), podejmując się leczenia pacjentki z poważnym urazem rdzenia kręgowego i pomagając jej w odzyskaniu funkcji ruchowych (https://sites.google.com/etcma.org/donations-for-ukraine/home). Sukces opracowanego przez nią leczenia spowodował, że zaproponowano jej napisanie medycznego opisu przypadku „Acupuncture and physical therapy for spinal cord injury: Case report”. Artykuł ten został opublikowany i do lutego 2023 r. jest dostępny w całości bezpłatnie na portalu naukowym Science Direct: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1550830722002142.
UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 21 marca 2025 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji stażu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika stażu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 21 marca 2025 wpłaty na staż otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym o zmianie terminu lub anulowaniu stażu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 28 marca 2025 r. (brak informacji o anulowaniu stażu w terminie po 28 marca 2025 r. oznacza, że staż odbędzie się).
Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
email: kursy@medycyna-chinska.com