down

Doskonalenie praktyki akupunktury

Dr Radha Thambirajah (Wielka Brytania)

 

PRAKTYKA AKUPUNKTURY

– warsztat doskonalący

 

Kraków, 15-16 września 2016 (czwartek-piątek)

 

W czasie warsztatu doskonalącego akupunkturę z dr Radhą Thambirajah, uczestnicy praktykują cały czas pod nadzorem wykładowczyni. Pozwoli to uczestnikom szkolenia pozbyć się strachu przed nakłuwaniem i stać się pewnymi siebie praktykami.

 

Ponieważ widzimy potrzebę doskonalenia praktycznych umiejętności klinicznych (i jest to również często sygnalizowane przez uczestników organizowanych przez nas kursów), kontynuujemy cykl warsztatów klinicznych, podczas których osoby znające akupunkturę ćwiczyć będą pod kierunkiem doświadczonych praktyków-wykładowców TMC.
Podczas warsztatów klinicznych  doskonalone będzą: poprawna lokalizacja punktów,  techniki nakłuwania i manipulacji igłą oraz inne techniki związane z akupunkturą (elektroakupunktura, moksa, gua-sha), oraz – w zależności od kursu – również  diagnozowanie, dobór kombinacji punktów akupunkturowych i terapia na rzeczywistych pacjentach, którymi mogą być uczestnicy szkoleń lub osoby przez nich zaproszone (po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorami warsztatu).
W ramach tego cyklu warsztaty kliniczne prowadzą u nas: prof. dr Li Jie (Holandia), dr Radha Thambirajah (Wielka Brytania) oraz Aaron Zizov (Izrael), a w przyszłości również inni wykładowcy.

Rozpoczęcie warsztatu w czwartek 15 września 2016 r. o godz. 10’00.
Godziny zajęć: czwartek: 10:00-13:00 i 14:45-19:00, piątek: 9’00-12’00 i 13’30-16’15.
Łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Miejsce: Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, SDH „Jubilat”, VII piętro, sala konferencyjna

Program warsztatu:
Cześć uczestników kursów akupunktury nie praktykuje nakłuwania. Jednak samo słuchanie wykładów nikogo nie uczyni akupunkturzystami. Akupunktura jest terapią praktyczną i tylko dzięki nakłuwaniu stan naszych pacjentów może się poprawić!
Będziemy tylko i wyłącznie praktykować – będziemy nakłuwać każdą rzecz – cokolwiek i wszystko, co możemy włożyć w dłoń – pomarańcze, banany, jabłka, imbir i oczywiście również siebie!
Podczas warsztatu będą przypomniane i praktykowane specjalne klasyczne techniki nakłuwania:
– Eliminacja Wiatru,
– Rozpraszanie Ognia,
– Technika zsyłająca,
– Poruszanie energii z góry do dołu,
– Poruszanie energii z lewej do prawej.
Uczestnicy warsztatu będą wykonywać zabiegi na sobie nawzajem (lub na zaproszonych pacjentach), a dr Radha Thambirajah będzie szczegółowo sprawdzać i omawiać każdy z przypadków oraz zwracać uwagę (i w razie potrzeby korygować) na prawidłową lokalizację punktów, techniki nakłuwania oraz konstruowanie właściwych kombinacji akupunkturowych.
Szkolenie tego typu jest niezbędne, żeby być w stanie dobrze i odpowiedzialnie praktykować akupunkturę! Pozwoli pozbyć się lęków, zahamowań i niepewności, które tkwiły między tobą a twoją igłą! Już od poniedziałku rano, można będzie zacząć dobrze i skutecznie nakłuwać w swoim gabinecie!

UWAGA: Warsztatu nie wolno nagrywać na dyktafonach i filmować oraz fotografować!

Cena warsztatu: 850 zł – pełna kwota lub zaliczka 350  zł płatne do dnia 2 sierpnia 2016 roku.
Cena zniżkowa: 750 zł w przypadku opłacenia pełnej kwoty (750 zł) w terminie do 24 czerwca 2016.
UWAGA: W przypadku udziału w dwóch szkoleniach: Warsztacie doskonalącym (15-16.09.2016) i Akupunktura w problemach uszu, nosa i gardła 17-18.09.2016) cena zniżkowa: 1400 zł – w przypadku opłacenia całej kwoty 1400 zł do dnia 2 sierpnia 2016.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PRAKTYKA AKUPUNKTURY

Ilość miejsc ograniczona maksymalnie do 24 osób – udział wg kolejności wpłat.
Cena warsztatu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Uczestnicy warsztatu otrzymują na zakończenie – zaświadczenia udziału w seminarium.

Radha Thambirajah-2012_L1090976@Dr Radha Thambirajah ukończyła studia medyczne Chinach w Shanghai Military Medical College w 1970, ze specjalizacją w akupunkturze. Jako pierwsza wprowadziła i upowszechniła TMC na Sri Lance i założyła tam Akademię Chińskiej Akupunktury.
Od 1984 r. mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuuje pracę kliniczną i naucza. Wykłada też w wielu krajach w Europie, USA i Brazylii w renomowanych szkołach TCM, uniwersytetach i towarzystwach akupunktury. Od września 2011 roku rozpoczęła również stałą współpracę z naszym Instytutem Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie, a jej wykłady cieszą się wielkim uznaniem.
Jest autorką dwóch książek:
Cosmetic Acupuncture and Dermatological Diseases oraz Energetics in Acupuncture. Prowadzi własną klinikę w Sutton Coldfield, West Midlands, Anglia.
Dr Radha Thambirajah uznawana jest za jedną z najbardziej doświadczonych i najwybitniejszych nauczycieli akupunktury w Europie. Zapraszana jest na liczne międzynarodowe kongresy i seminaria TMC.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 2 sierpnia 2016 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 2 sierpnia 2016 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 9 sierpnia 2016 r. (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 9 sierpnia 2016 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-301

e-mail: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje