down

Dolegliwości i choroby głowy i szyi

Prof. dr Sun Peilin

(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 

DOLEGLIWOŚCI I CHOROBY ZWIĄZANE
Z OBSZAREM GŁOWY I SZYI

 

Kraków, 24-25 czerwca 2017

 

Celem dwudniowego seminarium jest nauka radzenia sobie z powszechnymi dolegliwościami i chorobami głowy i szyi za pomocą metod tradycyjnej medycyny chińskiej.

Medycyna chińska od zawsze traktowała głowę za ważne miejsce, nie tylko z powodu jej związku z różnymi kanałami i narządami wewnętrznymi, ale też położenia na samej górze, gdzie dociera Czyste Yang i działa Shen. Dlatego też jakiekolwiek dolegliwości w obrębie głowy, włączając twarz, powinny być poddane szczegółowemu rozróżnieniu, zanim zastosowana zostanie akupunktura i leczenie ziołami chińskimi.

Dolegliwości w obszarze karku, takie jak ból szyi, napięcie i sztywność, to objawy spotykane powszechnie w życiu codziennym, dotykające wielu ludzi, zwłaszcza z krajów rozwiniętych, gdzie około dwie trzecie osób doświadcza bólu karku w ciągu swojego życia.

Proponowane seminarium skupiać się będzie nie tylko na zgłębianiu etiologii i patogenezy według TMC, ale też leczeniu za pomocą akupunktury i ziół chińskich, przedstawiając wiedzę praktyczną dotyczącą zastosowania tych dwóch metod terapeutycznych.

Do zagadnień poruszanych na seminarium należeć będą:
– Ból głowy
– Łysienie plackowate
– Egzema skóry głowy
– Swędzenie skóry głowy
– Ból zębów
– TMJ (choroba zwyrodnieniowa stawu skroniowo-żuchwowego)
– Ból karku
– Kręcz szyi
– Zawroty głowy
– Wypadanie włosów
– Łuszczyca skóry głowy
– Porażenie nerwu trójdzielnego
– Owrzodzenie jamy ustnej i języka
– Szumy/dzwonienie w uszach
– Uraz „uderzenie bicza”
– Ból gardła, itd.

MIEJSCE KURSU:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć: sobota 10:00-13:00 i 15:00-19:00; niedziela 9:00-15:00

Cena podstawowa: 790 zł
Zaliczka: 390 zł. Termin wpłat zaliczki lub całej kwoty: do dnia 28 kwietnia 2017.
 Cena zniżkowa: 690 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 20 marca 2017.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: GŁOWA I SZYJA

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Cena seminarium nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia udziału w seminarium: MEN-owskie i Instytutu.

Sun Peilin_L1070682@Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 28 kwietnia 2017 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji seminarium; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 28 kwietnia 2017 seminarium może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu seminarium podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 9 maja 2017 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 9 maja 2017 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje