down

Diagnoza z twarzy – 2020 – webinar

Adam Kowalski

DIAGNOZA Z TWARZY I WYGLĄDU
W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ

KURS ONLINE

Jednoczęściowe seminarium weekendowe zaliczane do podstaw medycyny chińskiej.

Program:
Diagnoza jest nieodzowną częścią procesu leczenia, ponieważ na jej podstawie określa się wzorzec patologii, a następnie wytycza strategię leczenia, dobiera metodę leczenia i odpowiednią recepturę ziołową lub zestaw punktów akupunkturowych.
Diagnozowanie na podstawie wyglądu twarzy to część metody zwanej Oględziny (Wang), która jest jedną z tzw. Czterech Metod Diagnozowania.
Dokonując oględzin twarzy zwraca się uwagę na rodzaj i prawidłowość kolorów tam występujących, stan Shen, który manifestuje się w tym miejscu (zwłaszcza w oczach), na kształt twarzy, a także inne szczegóły. Analiza zgromadzonych w ten sposób obserwacji może stanowić niezbędne potwierdzenie przed postawieniem końcowej diagnozy, a także weryfikację spójności informacji pozyskanych za pomocą innych metod, jak choćby diagnozy z języka (to także jest część metody Oględzin), diagnozy z tętna (metoda Palpacji – Qie), czy diagnozy na podstawie wywiadu chorobowego, co w ramach Czterech Metod Diagnozowania nazywa się Przepytywaniem (Wen).

Uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania video na okres miesiąca oraz skrypt w języku polskim – do ściągnięcia z platformy internetowej.

Cena: 600 zł
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: DIAGNOZA Z TWARZY

Adam Kowalski, na stałe zamieszkujący w Krakowie, medycyną chińską zajmuje się już od ponad 20 lat. Wcześniej praktykował medycynę naturalną, ukończywszy 4-letni kurs Naturalnych Metod Terapii w Katowicach. Swoje wykształcenie z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej uzyskał na kursach Claude Diolosy w Krakowie: 4-letnim kursie Podstaw fizjologii i patologii oraz akupunktury i farmakologii chińskiej w latach 1997-2001. 3-letnim kursie Diagnostyka różnicowa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w latach 2008-2001, a także na kursach Ginekologia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (2006) oraz Mindmaping w TCM (2015) i Diagnoza z wywiadu, pulsu i języka w praktyce klinicznej (2016).
Przez ponad 10 lat prowadził praktykę TCM w Krakowie. Jest także aktywny jako tłumacz literatury medycyny chińskiej. Przełożył z języka angielskiego następujące książki: Zang Fu – Jeremy Ross oraz Obrazy i funkcje wybranych punktów akupunkturowych – Arnie Lade.
W Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia prowadzi kursy z podstaw medycyny chińskiej, w tematach: Fizjologia i patologia Zang Fu, Wzorce patologii Zang Fu, a ostatnio też Cztery Metody Diagnozowania.

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje