down

DIAGNOSTYKA W AKUPUNKTURZE

Dr Radha Thambirajah

DIAGNOSTYKA W AKUPUNKTURZE

Kraków, 23-26 kwietnia 2015 r.

 

Zapraszamy do udziału w 4.dniowym kursie „Diagnostyka w akupunkturze” prowadzonym autorsko przez dr Radhę Thambirajah z Wielkiej Brytanii.

Kurs poświęcony DIAGNOSTYCE W AKUPUNKTURZE odbędzie się dniach 23-26 kwietnia 2015 r.

Miejsce: Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, SDH „Jubilat”, VII piętro, sala konferencyjna.

Godziny zajęć: czwartek 10:00-13:00 i 15:00-18:00, piątek, sobota 9:00-12:30 i 14:30-18:00, niedziela 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 12:00-13:00) – łącznie 32 godziny szkolenia.

WIĘCEJ O KURSIE:
Aby dobrze leczyć akupunkturą należy:
– przeprowadzić poprawną diagnozę statusu energetycznego;
– wybrać kompatybilną kombinację punktów, które będą używane w odniesieniu do najważniejszych zadań do spełnienia w danym momencie;
– zmienić dietę i styl życia pacjenta, aby wyleczyć ciało i utrzymać równowagę, którą udało się osiągnąć.
Pierwszym krokiem jest postawienie diagnozy, która poprawnie będzie opisywać status energetyczny. Jeśli tutaj popełnimy pomyłkę, zarówno leczenie, jak i wskazówki dotyczące zmiany stylu życia nie będą właściwe, a leczenie nie zostanie zwieńczone sukcesem. Ten kurs ma na celu pokazać i szkolić, jak przeprowadzić właściwą diagnozę.
Wymaga to zastosowania czterech metod diagnostycznych: obserwacji, wypytania i wysłuchania pacjenta, wąchania i badania palpacyjnego (włączając w to diagnozę z pulsu i języka).
W ramach kursu planowane są praktyczne zajęcia kliniczne z pacjentami, co pozwoli nauczyć się diagnostyki różnicowej i „właściwego dostrojenia” w przypadku symptomów, które przejawiają się jako dolegliwości chorobowe. Uczestnicy kursu będą również codziennie przez ok. dwie godziny ćwiczyć nakłuwanie oraz mieć ćwiczenia praktyczne z diagnostyki.
Uczestnictwo w kursie tego rodzaju jest niezbędne dla wszystkich praktykujących akupunkturzystów. Zapraszamy do przybycia i skorzystania z 40-letniego doświadczenia klinicznego dr Radhy Thambirajah w zakresie tradycyjnej akupunktury chińskiej.

Uzupełnieniem i rozwinięciem tego kursu będzie 4.dniowy kurs ENERGETYKA W AKUPUNKTURZE, które odbędzie się dniach 4-7 czerwca 2015 roku.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Wykładowca nie wyraża zgody na filmowanie, fotografowanie i nagrywanie dźwięku podczas zajęć.

Cena kursu: 1680 zł
Zaliczkę 680 zł lub całą kwotę opłaty za kurs prosimy wpłacić najpóźniej do dnia 15 marca 2015 r.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: DIAGNOSTYKA W AKUPUNKTURZE

Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są rachunki.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 13 marca 2015 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. Kurs odbędzie się. Można jeszcze dołączyć do kursu.

Radha Thambirajah-2012_L1090976@Dr Radha Thambirajah ukończyła studia medyczne Chinach w Shanghai Military Medical College w 1970, ze specjalizacją w akupunkturze. Jako pierwsza wprowadziła i upowszechniła TMC na Sri Lance i założyła tam Akademię Chińskiej Akupunktury.
Od 1984 r. mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuuje pracę kliniczną i naucza. Wykłada też w wielu krajach w Europie, USA i Brazylii w renomowanych szkołach TCM, uniwersytetach i towarzystwach akupunktury. Od września 2011 roku rozpoczęła również stałą współpracę z naszym Instytutem Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Jest autorką dwóch książek: Cosmetic Acupuncture and Dermatological Diseases i Energetics in Acupuncture. Prowadzi własną klinikę w Sutton Coldfield, West Midlands, Anglia.
Dr Radha Thambirajah uznawana jest za jedną z najbardziej doświadczonych i najwybitniejszych nauczycieli akupunktury w Europie. Zapraszana jest na liczne międzynarodowe kongresy i seminaria TMC.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje