down

Choroby związane z Wilgocią i Śluzem

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 ANALIZA I  LECZENIE  ZABURZEŃ
ZWIĄZANYCH  Z WILGOCIĄ I ŚLUZEM

Kraków, 18-19 marca 2017

 

 „Wilgoć” i „Śluz” to ogólny termin odnoszący się do nagromadzenia nadmiarowej Wody w organizmie. Cechy z tym związane są interesujące, np. z jednej strony Wilgoć-Śluz to zazwyczaj patologiczny skutek dysfunkcji narządów Zang Fu, powstały na skutek różnych czynników, a z drugiej strony jest to czynnik patogenny powodujący dalszą dysfunkcję narządów Zang Fu, meridianów i niektórych tkanek.
Z teoretycznego punktu widzenia, praktyka oraz leczenie i skuteczne radzenie sobie z Wilgocią i Śluzem mogłyby stanowić odzwierciedlenie wiedzy TMC oraz sztuki skuteczności terapeutycznej. Mimo że końcowym etapem leczenia Wilgoci i Śluzu jest ich wyeliminowanie, jednakże zasadnicze zrozumienie przyczyny ich powstania, rozpoznanie związanych z nimi objawów klinicznych, odkrycie metod leczenia, są niezbędne, żeby zapewnić właściwe efekty leczenia.
Nie istnieje zbyt dużo punktów akupunkturowych ani ziół, bezpośrednio eliminujących Wilgoć i Śluz, ale zadaniem TMC wciąż pozostaje rozwiązanie tego problemu i działanie profilaktyczne.
Proponowane seminarium skupiać się będzie na analizie czynników sprawczych, patogenezy, objawów klinicznych oraz cech charakterystycznych dla metod terapeutycznych. Jednocześnie omówione zostanie leczenie różnego rodzaju zaburzeń wywołanych przez Wilgoć i Śluz za pomocą zarówno akupunktury, jak i ziół.

Omówione będą następujące choroby:
– Zapalenie zatok
– Zapalenie ucha środkowego
– Zaburzenia równowagi
– Kaszel
– Astmę
– Żółtaczkę
– Mdłości i wymioty
– Biegunkę
– Nietolerancję pokarmową i alergię pokarmową
– Nadwagę
– Egzemę
– Infekcje grzybicze dłoni i stóp
– Syndrom Bi
– Ból.

MIEJSCE KURSU:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć: sobota 10:00-13:00 i 15:00-19:00; niedziela 9:00-15:00 (bez przerwy obiadowej)

Cena podstawowa: 790 zł
Zaliczka: 390 zł. Termin wpłat zaliczki lub całej kwoty: do dnia 1 lutego 2017
Cena zniżkowa: 690 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 16 grudnia 2016

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: WILGOĆ I ŚLUZ

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Cena seminarium nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia udziału w seminarium: MEN-owskie i Instytutu.

Sun Peilin_L1070682@Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 1 lutego 2017 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji seminarium; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 1 lutego 2017 seminarium może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu seminarium podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 10 lutego 2017 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 10 lutego 2017 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje