down

CHOROBY SYSTEMU WĄTROBY

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

LECZENIE ZABURZEŃ WĄTROBY
ZA POMOCĄ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

KURS ONLINE

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.
Żyjąc we współczesnym społeczeństwie, konfrontujemy się ze środowiskiem nowego rodzaju, np. prędkość życia jest raczej szybka i nieregularna, odżywiamy się często jedzeniem tłustym i wysokokalorycznym, picie alkoholu jest rodzajem rozrywki, stres stanowi nieodłączny składnik życia, nie dostosowujemy się do własnego biorytmu, itd. Wszystkie te czynniki mogą w gruncie rzeczy prowadzić do przewlekłych zaburzeń Wątroby, co będzie skutkować utratą zdrowia.
Patrząc na zaburzenia Wątroby z punktu widzenia TMC, możemy wyodrębnić dwa różne typy dolegliwości:

1) Choroby Wątroby spotykane w medycynie współczesnej, do których należą:
– Zapalenie wątroby
– Stłuszczenie wątroby
– Wątroba alkoholika
– Marskość wątroby
– Rak wątroby, itd.

2) Choroby Wątroby według TMC, włączając:
– Nadciśnienie
– Nadczynność tarczycy
– Choroba Leśniowskiego-Crohna
– IBS (zespół jelita drażliwego)
– Depresja
– Schizofrenia
– Autyzm
– Atopowe zapalenie skóry, itd.

Faktycznie rzecz biorąc, Wątroba w TMC jest związana z o wiele większą ilością aspektów niż w medycynie współczesnej, jako że jej zadaniem jest zapewnienie swobodnego przepływu Qi oraz utrzymanie emocji w niezakłóconym stanie. Jakiekolwiek czynniki, które zaburzają te funkcje mogą wywoływać według TMC dolegliwości Wątroby.
Zaburzenia Wątroby według TMC odnoszą się albo do niedoboru albo nadmiaru, a w większości przypadków w praktyce klinicznej spotykać się będziemy ze stanami nadmiarowymi, takimi jak zastój Qi Wątroby, zastój Krwi Wątroby, wznoszenie się Ognia Wątroby, nadaktywność Yang Wątroby, itd.
W trakcie seminarium będziemy skupiać się na poznaniu przyczyn, patogenezy, rozróżnieniu syndromów oraz leczeniu za pomocą akupunktury i ziół chińskich wymienionych powyżej chorób, budując solidną bazę dla praktyki.

Cena: 1200 zł

Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY WĄTROBY

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi