down

CHOROBY SYSTEMU WĄTROBY

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

LECZENIE ZABURZEŃ WĄTROBY
ZA POMOCĄ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

kurs w formie webinaru online

3-4 grudnia 2022

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.
Żyjąc we współczesnym społeczeństwie, konfrontujemy się ze środowiskiem nowego rodzaju, np. prędkość życia jest raczej szybka i nieregularna, odżywiamy się często jedzeniem tłustym i wysokokalorycznym, picie alkoholu jest rodzajem rozrywki, stres stanowi nieodłączny składnik życia, nie dostosowujemy się do własnego biorytmu, itd. Wszystkie te czynniki mogą w gruncie rzeczy prowadzić do przewlekłych zaburzeń Wątroby, co będzie skutkować utratą zdrowia.
Patrząc na zaburzenia Wątroby z punktu widzenia TMC, możemy wyodrębnić dwa różne typy dolegliwości:

1) Choroby Wątroby spotykane w medycynie współczesnej, do których należą:
– Zapalenie wątroby
– Stłuszczenie wątroby
– Wątroba alkoholika
– Marskość wątroby
– Rak wątroby, itd.

2) Choroby Wątroby według TMC, włączając:
– Nadciśnienie
– Nadczynność tarczycy
– Choroba Leśniowskiego-Crohna
– IBS (zespół jelita drażliwego)
– Depresja
– Schizofrenia
– Autyzm
– Atopowe zapalenie skóry, itd.

Faktycznie rzecz biorąc, Wątroba w TMC jest związana z o wiele większą ilością aspektów niż w medycynie współczesnej, jako że jej zadaniem jest zapewnienie swobodnego przepływu Qi oraz utrzymanie emocji w niezakłóconym stanie. Jakiekolwiek czynniki, które zaburzają te funkcje mogą wywoływać według TMC dolegliwości Wątroby.
Zaburzenia Wątroby według TMC odnoszą się albo do niedoboru albo nadmiaru, a w większości przypadków w praktyce klinicznej spotykać się będziemy ze stanami nadmiarowymi, takimi jak zastój Qi Wątroby, zastój Krwi Wątroby, wznoszenie się Ognia Wątroby, nadaktywność Yang Wątroby, itd.
W trakcie seminarium będziemy skupiać się na poznaniu przyczyn, patogenezy, rozróżnieniu syndromów oraz leczeniu za pomocą akupunktury i ziół chińskich wymienionych powyżej chorób, budując solidną bazę dla praktyki.

Miejsce kursu:
kurs online – platforma webinarowa ClickMeeting

Godziny zajęć:
sobota – 10:00-18:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
niedziela – 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
łącznie 16 godzin szkoleniowych.
W trakcie zajęć robione są regularnie ok. 15 minutowe przerwy.

Cena podstawowa: 990 zł – termin wpłaty do dnia 4 listopada 2022
Cena zniżkowa: 860 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 3 października 2022

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY WĄTROBY

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 4 listopada 2022 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 4 listopada 2022 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 11 listopada 2022 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 11 listopada 2022 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi