down

Choroby psychosomatyczne

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

Leczenie zaburzeń i chorób psychosomatycznych w medycynie chińskiej

KURS ONLINE

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu trzeciego stopnia prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina. Choroby psychosomatyczne to temat niezwykle ważny współcześnie w kontekście m.in. powszechnego życia w stresie (praca, polityka, relacje międzyludzkie itp.) i niewłaściwego trybu życia.

Program kursu:
Tradycyjna medycyna chińska przykłada dużą wagę do wpływu emocji na powstawanie i rozwój jakichkolwiek zaburzeń czy chorób. Chociaż tradycyjnie siedem emocji jest przypisanych do pięciu narządów Zang, jest również wiele innych emocji, które mogą wywołać i pogorszyć stan chorobowy. Dlatego ich szczegółowa i dogłębna analiza może w znacznym stopniu przyczynić się do zakończonego powodzeniem zabiegu akupunkturowego.
Dogłębna analiza oznacza fundamentalne zrozumienie przyczyn powstawania poszczególnych emocji, rodzaju sytuacji w jakich te emocje się tworzą, konsekwencji jakie te emocje wywołują oraz jakie możemy zastosować procedury i sposoby radzenia sobie z tymi emocjami.
W tradycyjnej medycynie chińskiej występują rozmaite schorzenia i zaburzenia wywołane czynnikami psychicznymi i emocjonalnymi, na przykład:
– bóle głowy
– bezsenność
– ataki paniki
– niepokój
– pobudzenie psycho-ruchowe
– brak poczucia pewności siebie
– hiperwentylacja
– zaburzenia afektywne dwubiegunowe
– zespół bólowy
– anoreksja i bulimia
– nieotrzymanie moczu
– nadczynność tarczycy
– nowotwory
– depresja (schizofrenia)
– autyzm, etc.
i wiele więcej schorzeń o podłożu psychicznym i emocjonalnym, które spotykamy w praktyce klinicznej.
Różnicowanie syndromów, oraz indywidualne podejście do pacjenta to kluczowa różnica między podejściem TMC, a medycyny zachodniej.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania video na okres miesiąca oraz skrypt w języku polskim – do ściągnięcia z platformy internetowej.

Cena: 1200 zł
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY PSYCHOSOMATYCZNE

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi