down

Leczenie chorób Nerek metodami TMC

Prof. dr Sun Peilin

(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 

LECZENIE NEREK
za pomocą medycyny chińskiej

 

Kraków, 16-17 września 2017

 

W praktyce codziennej dość powszechnie spotykamy się z różnego rodzaju zaburzeniami nerek, od stanu zapalnego do niewydolności, z zakresem objawów od zmęczenia i wyczerpania do nadciśnienia i zagrożenia życia. Byłoby dobrze, gdyby interwencja metodami medycyny chińskiej mogła zostać dodana do standardowego leczenia jako terapia uzupełniająca, w celu poprawy jego skuteczności i polepszenia jakości życia pacjentów.
Czynnikami sprawczymi według TMC, oprócz niedoboru, zastoju Krwi, nagromadzenia Wilgoci, Śluzu, Toksyn i Mętnego, itd., są często stany nadmiarowe. Często ma miejsce jednoczesne połączenie nadmiaru i niedoboru. Dlatego też należałoby zastosować procedury eliminujące przyczyny, niwelujące stany patogenne i poprawiające stan objawów klinicznych.

Na seminarium omawiane będą następujące zagadnienia:
– Przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek
– Zespół nerczycowy
– Przewlekła niewydolność nerek
– Kamienie nerkowe
– Torbiel nerki (wielotorbielowatość nerek)
– Nefropatia cukrzycowa
– Nefropatia nadciśnieniowa
– Toczniowe zapalenie nerek
– Dysfunkcja nadnerczy
– Białkomocz
– Zatrzymanie moczu
– Łagodny przerost prostaty
– Zapalenie prostaty
– Zapalenie pęcherza
– Dziecięcy zespół nerczycowy

Omówione zostanie leczenie zarówno za pomocą akupunktury, jak i ziół chińskich. Pacjentom z zaburzeniami nerek należy również dawać zalecenia dietetyczne.

MIEJSCE KURSU:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć: sobota 10:00-13:00 i 15:00-19:00; niedziela 9:00-12:00 i 13:00-16:00

Cena podstawowa: 820 zł
Zaliczka: 400 zł. Termin wpłat zaliczki lub całej kwoty: do dnia 28 lipca 2017
Cena zniżkowa: 700 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 23 czerwca 2017

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY NEREK

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Cena seminarium nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia udziału w seminarium: MEN-owskie i Instytutu.
Sun Peilin_L1070682@Prof. dr Peilin Sun jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Peilin Sun jest autorem znanych książek: autorskich prac:
„The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 28 lipca 2017 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji seminarium; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 28 lipca 2017 seminarium może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu seminarium podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 7 sierpnia 2017 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 7 sierpnia 2017 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje