down

Chiński masaż Tui Na w pediatrii

CHIŃSKI MASAŻ TUI NA W PEDIATRII

Joanna Brejecka-Pamungkas

Kraków, 7-8 pażdziernika 2023

Zapraszamy do udziału w praktycznym kursie chińskiego pediatrycznego masażu Tui Na – wiedza uzyskana na kursie pozwala na stosowanie tego masażu dla dzieci praktycznie od noworodków do ok. 10 roku życia w celach profilaktyki zdrowotnej i do prostej, ale w wielu przypadkach bardzo skutecznej terapii. Kurs przeznaczony jest dla rodziców i opiekunów dzieci, ale również dla terapeutów chcących poszerzyć swoje umiejętności praktyczne. 

Kurs prowadzony jest autorsko przez Joannę Brejecką-Pamungkas, doświadczoną wykładowczynię i terapeutkę medycyny chińskiej i naturopatii, specjalizującą się w chińskim pediatrycznym masażu Tui Na.

PROGRAM KURSU:

Chiński masaż Tuina jest niezwykle silną techniką równoważenia energetycznych przepływów w ciele oraz uruchamiania procesów oczyszczania. Pomaga uzyskać znakomite i szybkie rezultaty przy stanach ostrych, takich jak gorączka, katar czy kaszel. Natomiast – co najważniejsze – jego zadaniem nie jest jedynie usuwanie objawów, a eliminowanie przyczyn ich występowania. Masaż ten, działając przyczynowo, poprawia ogólną kondycję zdrowotną dzieci.

Tuina jest szczególnie korzystną metodą wspomagania zdrowia dzieci, gdyż jest łagodna i nie wywołuje niepożądanych efektów ubocznych. Punkty nacisku są uruchamiane przy użyciu łagodnego natężenia, więc możliwe jest manipulowanie ogólnym przepływem energii, podobnie jak w przypadku stosowania akupunktury.

Masaż Tuina jest powszechną terapią w chińskich szpitalach, a praktyka medyczna potwierdza, że pediatryczna Tuina jest skuteczną terapią na różne dolegliwości.

Terapia Tuina według aspektów medycyny chińskiej:
– uwalnia nagromadzenia,
– usuwa gorąco,
– wzmacnia Qi,
– powoduje, że naturalne zasoby dziecka stają się dostępne.

Pediatryczna Tuina jest bardzo skuteczna w przypadku zarówno stanów ostrych, jak i przewlekłych (pozwala wyeliminować lub zmniejszyć ilość podawanych leków), takich jak:
– nawracające zimowe infekcje układu oddechowego (przeziębienie, zapalenie ucha, zapalenie migdałków, kaszel, katar, astma),
– przewlekłe zmęczenie, płaczliwość u dzieci, nadmierne przywiązanie do rodziców, słaby apetyt, brak energii, częste chorowanie,
– zaburzenia układu trawiennego, takie jak kolka niemowlęca, zaparcia, biegunki,
– moczenie nocne,
– nocne płacze lub lęki,
– hiperaktywność u dzieci (pobudzenie, gniew, upartość, problemy z koncentracją i usiedzeniem na miejscu),
– egzema i problemy dermatologiczne,
– opóźniony rozwój.

Harmonogram zajęć:
1. Wprowadzenie do Medycyny Chińskiej i masażu Tuina u dzieci
2. Przyczyny chorób u dzieci
3. Wzorce patologii
4. Techniki stosowane w Tuinie pediatrycznej
5. Podstawowe protokoły terapii
6. Praktyka
7. Analiza przypadków klinicznych – 3 dzieci uczestników kursu lub pacjentów zgłoszonych przez uczestników.

Kurs przeznaczony jest dla:
– rodziców dzieci, szczególnie w wieku 0-12
– terapeutów medycyny chińskiej 
– kobiet w ciąży
– pary starające się o dziecko
– dziadków
– opiekunów dzieci
– terapeutów zajmujących się dziećmi: położne, doule, fizjoterapeuci

W ramach kursu uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe w formie skryptu.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia ukończenia kursu.

MIEJSCE KURSU: Kraków, Al. Krasińskiego 1, SDH „Jubilat”, 7 piętro, sala konferencyjna

CENA: 1350 zł płatne do 8 września 2023


Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: TUINA W PEDIATRII

Liczba miejsc ograniczona.

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Wstępne zgłoszenia: telefonicznie lub mailem albo za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej na końcu komunikatu o kursie.

UWAGA: Osoby chcące zgłosić dzieci jako pacjentów klinicznych pod koniec kursu proszone są o kontakt z organizatorami kursu. Rodzic/opiekun dziecka musi wcześniej podpisać zgodę na publiczny masaż dziecka podczas kursu. Istnieje możliwość zgłoszenia maksymalnie trójki dzieci jako pacjentów klinicznych.

Joanna Brejecka-Pamungkas, dyplomowany naturopata po studiach w USA (ND – naturopatic doctor), dietetyk holistyczny, terapeutka medycyny chińskiej, terapeutka Tuiny pediatrycznej, ekspertka w programach w TV, autorka artykułów w tematyce zdrowia naturalnego, autorka książki „Naturalnie Zdrowe Dziecko”.

Pracując z pacjentami posługuje się naukowymi metodami z zakresu medycyny naturalnej, ziołolecznictwa oraz dietetyki wg medycyny chińskiej.

Prowadzi szkolenia o tematyce prozdrowotnej i żywieniowej oraz dla nanaturoterapeutów, dzieląc się swoim doświadczeniem klinicznym. Wykłada też na konferencjach oraz warsztatach dla specjalistów tj. m. in. Kongres naturopatii. 

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 8 września 2023 r. cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).

W przypadku zbyt małej ilości uczestników, którzy dokonali przedpłaty do dnia 8 września 2023 kurs może zostać odwołany. Osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie w dniu 15 września 2023.

Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na tej stronie internetowej najpóźniej do dnia 15 września 2023 r.

Zapraszamy do Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, ul. Warszawska 1, gdzie można m.in. uzyskać porady dietetyczne wg zasad medycyny chińskiej – rejestracja: tel. 884-988-887.
Więcej informacji o Centrum Medycyny Chińskiej: www.medycynachinska.org

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje