down

Bezsenność i inne patologie snu

dr Hamid Montakab
(Chiway, Szwajcaria)

AKUPUNKTURA W BEZSENNOŚCI.
SEN I INNE PATOLOGIE SNU W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ.

KURS ONLINE

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu trzeciego stopnia prowadzonym autorsko przez chińskiego dr Hamida Montakaba. Bezsenność, dotykająca prawie 40% populacji na świecie, to temat niezwykle ważny współcześnie w kontekście m.in. stresu, błędów odżywiania i trybu życia, skażenia środowiska i otaczającej nas chemii.

Program kursu:

We współczesnym świecie zaburzenia snu stają się coraz częstszym problemem dotykającym prawie 40% populacji i niepokojąco dużej części dzieci.
Sen jest najbardziej reprezentatywnym rytmem okołodobowym organizmu, staje się doskonałym wskaźnikiem wewnętrznej równowagi yin i yang oraz pięciu substancji. Osiem meridianów nadzwyczajnych, które działają jak wewnętrzne regulatory, utrzymują wewnętrzną równowagę i dostosowanie do zmian zewnętrznych. Dlatego szczegółowa ocena wzorców snu i snów może dostarczyć dokładnej oceny ogólnego stanu psycho-energetycznego danej osoby.

Treści merytoryczne:

• Zachodnia i wschodnia fizjologia i patologia snu

• Bezsenność w medycynie chińskiej

• Zaburzenia snu i ruchy energii obronnej Wei Qi

• Zaburzenia snu i stan Xue (Krew)

• Zaburzenia snu i stan Shen

• Osiem meridianów nadzwyczajnych i regulacja snu

• Diagnoza i leczenie bezsenności i innych patologii snu

• Przykłady kliniczne

UWAGA: Wykładowca zaleca uczestnikom kursu wcześniejsze powtórzenie wiedzy na temat ośmiu meridianów nadzwyczajnych (a szczególnie Yin i Yang Qiao Mai).

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Cena: 850 zł

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: BEZSENNOŚĆ

Dr Hamid Montakab ukończył studia medyczne w Paryżu w 1975 roku i rozpoczął praktykę jako chirurg i ginekolog w Poitiers. Równolegle odbywał studia w zakresie akupunktury w Szkole AFA w Paryżu, po których spędził cztery miesiące na intensywnym stażu i nauce szkołach Men Wa i ISA w Hongkongu. Następnie studiował tradycyjne medycyny na Filipinach i w Indiach. W Indiach praktykował medycynę komplementarną łącząc TCM z medycyną alopatyczną i ajurwedą.
W latach 1980-85 praktykował w USA będąc członkiem Oregon Acupuncture Board oraz National Acupuncture Board (NCCA). Następnie w Europie ukończył studia w zakresie leczenia ziołami chińskimi, osteopatii i wewnętrznej osteopatii. Od 1985 roku praktykuje i wykłada w Szwajcarii, Francji i Niemczech. Kilkakrotnie wykładał też w Polsce.
Dr Hamid Montakab został wyznaczony przez Swiss National Science Foundationdo kierowania badaniami naukowymi nad akupunkturą i bezsennością. Prowadził również mniejszy projekt badawczy nad stosowaniem akupunktury w leczeniu atopowego zapalenia skóry w Szpitalu Uniwersyteckim w Genewie. Jest też współzałożycielem Swiss Professional Organisation for TCM (SBO-TCM) i był jej przewodniczącym w latach 1995-2000.
W 1986 w Szwajcarii założył Academy of Chinese Healing Arts. Ze swoim rozległym wykształceniem w zakresie medycyny zachodniej i orientalnej, oraz znajomością rozwoju praktyki medycyny chińskiej w Europie, Chinach i Ameryce przekazuje studentom swoje rozległe doświadczenie w tradycyjnej i klasycznej medycynie chińskiej.
Poza nauczaniem w założonej i kierowanej przez siebie Academy and Therapy Center for Acupuncture and Asian Medicine „Chiway” w Winterthur w Szwajcarii, jako wybitny wykładowca i praktyk medycyny chińskiej zapraszany jest do prowadzenia kursów w wielu krajach w Europie oraz jako światowej sławy specjalista – jako prelegent na najważniejszych kongresach medycyny chińskiej.
Jest autorem znanej książki Acupuncture for Insomnia (Akupunktura i bezsenność – sen i sny w medycynie chińskiej, 2011 (wydanej w języku angielskim i niemieckim).
Inne publikacje:
– Stresskrankheiten; współautor 2006 (Elsevier)
Akupunkture Point and Channel Energetics (2013 (Kiener / Amazon)
Chinese Medicine Revisited (2015-2018 Homaya / Amazon), tłum. polskie: Podstawy medycyny chińskiej w praktyce (Galaktyka)
Acupuncture for Treating the Hidden Roots of Disease (Amazon 2019)

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:

Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje