down

Bezpłodność

Jani White, Lic. Ac. MBAcC.

 

BEZPŁODNOŚĆ

 Leczenie niepłodności i wspieranie zapłodnienia In Vitro

 

Kraków, 20-21 lutego 2015
SEMINARIUM ODWOŁANE

 

Zapraszamy do udziału w dwudniowym seminarium poświęconym terapii niepłodności akupunkturą. Szkolenie poprowadzi autorsko Jani White, Lic. Ac. MBAcC., doświadczona akupunkturzystka i wykładowczyni medycyny chińskiej z Londynu, jedna z najlepszych europejskich specjalistek leczenia bezpłodności metodami TMC.

Niepłodność jest coraz częściej spotykaną przypadłością zachodnim świecie i coraz więcej osób zwraca się w stronę akupunktury z powodu wartości dodanych, jakie przynosi oraz wsparcia, jakie daje medycyna chińska.
Seminarium będzie dotyczyć akupunktury wspierającej płodność: w jaki sposób możemy lepiej stosować akupunkturę oraz zalecenia dietetycznie I zmianę stylu życia, żeby zwiększyć płodność organizmu i jak możemy w najskuteczniejszy sposób stosować akupunkturę, żeby uspokoić kłębiące się i trudne emocje związane z problemami z poczęciem.
Celem seminarium jest podniesienie umiejętności klinicznych oraz pomoc w zbudowaniu poczucia pewności w kontekście pracy z pacjentami, którzy przychodzą po poradę i na terapię w związku z niepłodnością.

Miejsce seminarium:
Kraków,  SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, VII piętro, sala konferencyjna

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Program seminarium:
Dzień 1:
1. Mechanizmy fizjologiczne związane z płodnością, zwłaszcza HPO (oś: podwzgórze, przysadka, jajniki/gonady) oraz w jaki sposób odnieść to do diagnozy medycyny chińskiej.
2. Znaczenie zrozumienia teorii Bao Mai oraz w jaki sposób możemy stosować akupunkturę, żeby leczyć na poziomie Bao Mai, co prowadzić będzie do dyskusji na temat znaczenia Ośmiu Naczyń Nadzwyczajnych w leczeniu kwestii dotyczących płodności.
3. Znaczenie związków między 12 kanałami oraz cykle Sheng i Ke oraz jak możemy dzięki temu poprawić nasze diagnozowanie według wzorców i syndromów oraz leczenie.

Dzień 2:
1. Znaczenie opieki i edukacji przed zajściem w ciążę – przygotowywanie gruntu, żeby zasiać nasiono:
– Wskazówki dotyczące odżywiania się w odniesieniu do diagnozy chińskiej;
–  Czy pacjentowi potrzebne są zioła?
–  Zalecanie odpowiednich ćwiczeń oraz stosownego odpoczynku w odniesieniu do diagnozy konstytucjonalnej według medycyny chińskiej;
– Badanie dotyczące chorób wenerycznych i inne.
2. Leczenie w trakcie cyklu zapłodnienia in vitro.
3. Terapia przed i po transferze zapłodnionego jajeczka w odniesieniu do protokołu Paulusa, czyli: czy powinniśmy to robić w obliczu coraz większej ilości dowodów na to, że nie jest to terapia skuteczna?
4. Leczenie podczas wczesnego stadium trofoblastycznego – pierwsze dwa tygodnie po transferze.
5. Leczenie akupunkturą w pierwszym trymestrze ciąży.

Miłość i Strach: oto w dwóch słowach najlepszy opis emocjonalnej karuzeli, która powstaje na skutek tyranii w trakcie drogi ku zapłodnieniu: ciągły przeskok między Nadzieją a Rozpaczą. „Ładowanie akumulatorów” dzięki ekscytacji i pewności, że mogło się udać tylko po to, żeby stoczyć się w dół z czarnymi myślami, że na pewno wszystko jest nie tak, nigdy się nie uda; poczucie wartości się kruszy, a na świat patrzymy się jak na ponury horyzont przepełniony pozbawioną znaczenia egzystencją bez dziecka.
Nie ma w tym przesady. Co gorsza, ten cykl karuzeli powtarza się z zastraszającą regularnością, w górę i w dół, ciągłe przełączanie się, ośmielanie się, żeby wierzyć, brak odwagi, żeby wierzyć. Jeśli dodamy do tego plątaninę poczucia winy i obwiniania się, owo bagno staje się jeszcze gorsze, aż pojawia się uczucie, jakbyśmy tonęli w ruchomych piaskach.
Owe wyczerpujące emocje są jednymi z najistotniejszych aspektów, które możemy leczyć przy użyciu akupunktury – podczas seminarium będziemy mówić o tym, w jaki sposób akupunktura może być stosowana do wyciszania emocji; do harmonizowania Bao Mai, do połączenia w obrębie osi Serce-Nerki, do wywołania emocjonalnego zjednoczenia, które uspokaja umysł i uwalnia Serce.
Ważne jest, żebyśmy w kontekście swojej profesji rozwinęli poczucie pewności w odniesieniu do działań, które podejmujemy za pomocą akupunktury do leczenia niepłodności; istotne jest również żebyśmy wykorzystali swoją energię do edukacji społeczeństwa dotyczącej dobroczynnego działania medycyny chińskiej oraz szczególnego sposobu, w jaki akupunktura może wyciszyć trudne emocje, których doświadczamy.

Udział w seminarium to krok w kierunku klasycznego spojrzenia, dzięki któremu można zrozumieć więcej na temat Ośmiu Naczyń Nadzwyczajnych, 12 Kanałów oraz cyklów Sheng i Ke jako struktur bazowych, na podstawie których poprawi się diagnozowanie według wzorów i syndromów oraz sposób leczenia.

Szkolenie odbywa się w języku angielskim i tłumaczone jest na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Cena seminarium: 720 zł, zaliczka 320 zł, płatne najpóźniej do 8 stycznia 2016 r.

Cena zniżkowa: 630 zł – przypadku wpłaty całej kwoty najpóźniej do 4 grudnia 2015.

 Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: BEZPŁODNOŚĆ

Udział w seminarium według kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie udziału w seminarium.
Na życzenie wystawiane są rachunki.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.

Jani WhiteJani White jest starszym wykładowcą TMC i akupunktury w Wielkiej Brytanii, ze specjalistyczną wieloletnią praktyką w zakresie płodności kobiet i mężczyzn. Jej długa kariera obejmuje ponad 26-letnie doświadczenie ginekologiczne zdobyte podczas pracy jako doula, edukatorka przygotowująca do porodu oraz osoba towarzysząca w trakcie porodu, przy jego prawidłowym przebiegu.
Praktykuje medycynę chińską od 17 lat i uznawana jest za jednego z czołowych europejskich ekspertów, stosujących metody TMC w zakresie płodności. Dodatkowo, oprócz kwestii dotyczących naturalnego i wspieranego poczęcia, Jani zgłębia również zagadnienia związane z seksualnością, rozrodczością i aspektami układu moczowo-płciowego. Prowadzi wiele wykładów w tego zakresu w Wielkiej Brytanii i za granicą. Wykłady te oparte są na idei  zintegrowanego kształcenia łączącego medycynę chińską i dietetykę TMC z medycyną zachodnią, ze szczególnym naciskiem na zrozumienie sposobu zarządzania, procedur i zabiegów w medycynie zachodniej i ich odniesienia do praktyki TMC. Zajmuje się również Shen i stanami emocjonalnymi pacjentów, ponieważ stan umysłu ma wielki wpływa na ich zdrowie i powstawanie chorób.
Jani White jest też cenionym wykładowcą na międzynarodowych kongresach TMC oraz autorką książki Structuring the Fertile Metabolism (2013). Obecnie jest w trakcie publikacji The Fertile Fizz – pierwszej z serii pięciu książek poruszających kwestie dotyczące naszych hormonów. Wykłada w naszym Instytucie od 2014 roku.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 8 styznia 2016 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 8 stycznia 2016 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły zaliczkę otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 15 stycznia 2016 r. (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 15 stycznia 2016 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-301
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje