down

BADANIA EBM W TCM, MEDYCYNA INTEGRACYJNA

dr Marek Kalmus
Centrum Medycyny Chińskiej, Kraków

BADANIA EBM W TCM,
MEDYCYNA INTEGRACYJNA

KURS ONLINE

Zapraszamy do udziału w dwuczęściowym kursie będącym integralną częścią kursu „Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów medycyny chińskiej”.

PROGRAM KURSU:
Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla uczestników 12-to częściowego kursu „Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów medycyny chińskiej”, ale również dla wszystkich chcących dowiedzieć się więcej na temat badań naukowych w TCM i medycyny integracyjnej.

Omówione i rozwinięte zostaną następujące tematy:
1. Tradycyjna Medycyna Chińska jako Medycyna Oparta na Dowodach (EBM)
2. Medycyna chińska, a medycyna integracyjna

Cena kursu: 220 zł (łącznie oba wykłady)

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: EBM, MEDYCYNA INTEGRACYJNA – webinar

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
W cenie opłaty za kurs uczestnicy otrzymają skrypty w języku polskim .

Głównym obszarem zainteresowań Marka Kalmusa są: medycyna chińska, studia tybetańskie oraz problematyka międzykulturowa.
Od 1981 roku zajmuje się studiami tybetańskimi, badając m.in. dawne rytuały medyczne i szamańskie. Praca doktorska Tybetański rytuał Pho-bar rdo-gchog (Ceremonia „rozbicia kamienia na brzuchu”) obroniona w Instytucie Religioznawstwa UJ dotyczyła unikalnego rytuału z pogranicza medycyny i religii.
W 1986 roku rozpoczął naukę medycyny chińskiej u zachodnich, chińskich i polskich nauczycieli. Odbył sześć wyjazdów studyjnych do Chin (Guanxi University of Chinese Medicine, Chengdu University of TCM, Guangzhou University of TCM, oraz Shanghai University of TCM. Wykładał w SHUTCM (2018) i GXUCM (2019). Bierze też udział jako wykładowca w międzynarodowych kongresach TCM.
Od 1990 roku prowadzi w Krakowie szkołę TMC – aktualnie pod nazwą Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia. Jest współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym Centrum Medycyny Chińskiej – dużej przychodni TMC w Krakowie. Był też założycielem i prezesem, a od 2018 r. prezesem honorowym Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (PTTMC). Działa też aktywnie na forum European Traditional Chinese Medicine Association (ETCMA). Był też inicjatorem i dyrektorem Międzynarodowego Kongresu Medycyny Chińskiej w Krakowie w latach 2016-2017. Od grudnia 2017 jest członkiem Komitetu Wykonawczego a od listopada 2022 roku wiceprezesem World Federation of Acupuncture and Moxibution Society (WFAS) z siedzibą w Pekinie.
Okazjonalnie wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim: w Instytucie Religioznawstwa, w Collegium Medicum UJ (Wydział Farmacji – Wprowadzenie do farmakologii medycyny chińskiej), Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu (w ramach studiów podyplomowych – Systemy medyczne Chin) oraz na Porównawczych Studiach Cywilizacji (kurs Wielkie systemy medyczne Wschodu).
Wydał książkę z zakresu medycyny chińskiej: C. Diolosa, M. Kalmus, Chiny, kuchnia… tajemnice medycyny (1991, 1992, 1993). Jest też autorem książek z zakresu studiów tybetańskich: praca z zakresu psychologii i filozofii buddyzmu tybetańskiego: Świadomość zwyczajna, świadomość przebudzona (1995), album: Tybet. Wyprawy marzeń (2007), monografia: Tybet, legenda i rzeczywistość (1999, 2008, 2009) zawiera również rozdział poświęcony medycynie tybetańskiej.
Publikuje artykuły i prace naukowe m.in. z zakresu medycyny chińskiej, orientalnej, oraz relacji: medycyna zachodnia a alternatywna i komplementarna. Prowadzi też intensywną działalność popularyzatorską w dużym stopniu dotyczącą medycyny chińskiej (wykłady popularno-naukowe, wywiady w radiu i telewizji itp.).

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-301
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje