down

Akupunktura czaszki

Prof. dr Tianjun Wang

(Acupuncture Clinic at University of East London)

Akupunktura czaszki

14-15 maja 2022

Zapraszamy do udziału w dwudniowym kursie prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Tianjuna Wanga, wykładowcy i dyrektora w Acupuncture Clinic at University of East London (UEL).

Program kursu:
Akupunktura czaszki jest jedną z technik mikrosystemowych współczesnej akupunktury, która łączy metodę nakłuwania według akupunktury chińskiej z zachodnią wiedzą medyczną dotyczącą anatomii, fizjologii, patologii, neurologii, a zwłaszcza elementarnej neuroanatomii funkcjonalnej w odniesieniu do określonych obszarów kory mózgowej. W czasie zabiegu igły są wkłuwane w specyficzne obszary stymulujące znajdujące się na czaszce, w celu osiągnięcia pożądanych efektów terapeutycznych – ma to zastosowanie głównie w leczeniu stanów związanych z funkcjonowaniem mózgu, włączając zaburzenia neurologiczne, stany psychologiczne i psychosomatyczne, takie jak udar mózgu, depresja, choroba Parkinsona, demencja, ból, przewlekłe skurcze mięśni itd. Znaczące dla akupunktury czaszki są szybkie rezultaty. Wielu pacjentów zauważa poprawę już po pierwszym zabiegu.
W czasie tego kursu przedstawione zostaną pochodzenie i rozwój akupunktury czaszki, umiejscowienie obszarów stymulacyjnych oraz wskazania ich użycia, sposoby manipulowania i środki ostrożności związane ze stosowaniem tej techniki.

Kurs przeznaczony jest dla osób potrafiących stosować akupunkturę w praktyce.

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
sobota 10:00-19:00 (przerwa na obiad w godz. 13:00-15:00), niedziela 9:00-15:00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godziny szkoleniowych.

Cena podstawowa: 950 zł – termin wpłat do 25 marca 2022 r.
Cena zniżkowa: 790 zł – wpłata całej kwoty nie później niż do dnia 28 stycznia 2022 r.

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: AKUPUNKTURA CZASZKI


Prof. Dr. Tianjun WangProf. dr Tianjun Wang
ukończył w 1989 Nanjing University of Chinese Medicine (NJUCM), a w 2008 obronił tamże pracę doktorską dotyczącą leczenia depresji akupunkturą. W uniwersyteckim szpitalu tradycyjnej medycyny chińskiej w Nanjingu (JYTCMH) pracował przez 18 lat, pełniąc funkcję lekarza i dyrektora oraz klinicznego konsultanta na oddziale akupunktury, tuina i fizjoterapii oraz jako profesor nauczając studentów, magistrantów oraz zagranicznych studentów akupunktury na NJUCM.
Od 2007 roku jest wykładowcą na University of East London oraz dyrektorem Acupuncture Clinic at East London University (UEL). Od 2009 r. jest członkiem Higher Education Academy (HEA), UK oraz visiting profesorem Liaoning University of TCM w Chinach. Od 2012 roku jest członkiem British Acupuncture Council, UK (BAcC) oraz zewnętrznym egzaminatorem Acupuncture Program, University of Lincoln, UK.
Prof. dr Tianjun Wang zapraszany jest jako wykładowca na międzynarodowe kongresy TCM oraz wykłada TCM w Wielkiej Brytanii i w Holandii. Jest autorem specjalistycznych publikacji z zakresu akupunktury i leczenia depresji oraz evidence based acupuncture.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 25 marca 2022 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 25 marca 2022 r. kurs może zostać odwołany. Kurs może też zostać odwołany w przypadku ograniczeń epidemiologicznych uniemożliwiających jego organizację na sali oraz przylotu wykładowcy z Wielkiej Brytanii. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl  oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 1 kwietnia 2022 r. (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 1 kwietnia 2022 r. oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

Imię*

Nazwisko*

Adres email*

Nr telefonu*

Temat

Dodatkowe informacje