down

Akupresura wspierająca naturalne narodziny dziecka

Iza Miętka (Warszawa)

 

AKUPRESURA
WSPIERAJĄCA NATURALNE NARODZINY DZIECKA

 

8 października 2017, Kraków

 

Zapraszamy do udziału w jednodniowym kursie przeznaczonym przede wszystkim dla położnych i innych osób zajmujących się pomocą kobietom w połogu – nie jest konieczna  znajomość medycyny chińskiej.

PROGRAM KURSU:
Akupresura wykonywana kobiecie w trakcie porodu polega na masowaniu lub uciskaniu odpowiednich punktów akupunkturowych, które wspomagają rozpoczęcie porodu oraz całą akcję porodową w kolejnych jej fazach.
Jest to prosta technika umożliwiająca dostosowanie się do różnych pozycji kobiety rodzącej, może być wykonywana również w ruchu. Najistotniejszymi elementami w jej stosowaniu jest opanowanie lokalizacji kilku punktów akupunkturowych, zrozumienie ich działania oraz wykorzystanie ich w odpowiednich fazach porodu, a także bycie w dobrym kontakcie z kobietą rodzącą i podążanie za jej potrzebami w kolejnych momentach porodu. Poszczególne punkty akupunkturowe mają swoje specyficzne działanie: przeciwbólowe, rozszerzające szyjkę macicy, wspomagające ruch w dół, uspokajające, relaksujące, działające przeciw nudnościom i wymiotom. Jest to niezwykle pomocna metoda, która w skuteczny sposób wspiera kobiety, dając możliwość zarówno położnym jak i w przypadku porodów rodzinnych również partnerom możliwość niesienia konkretnej pomocy. Może być stosowana jako wsparcie ​również w przypadku korzystania ze znieczulenia.
Szkolenie zawiera niezbędną część teoretyczną z dokładnym omówieniem działania​ poszczególnych punktów, technik ich stymulacji oraz część praktyczną służącą  uczeniu się lokalizacji tych punktów. Idea szkolenia jest taka, aby każda położna po jego zakończeniu potrafiła zlokalizować potrzebne punkty akupunkturowe oraz wiedziała jak je stosować w czasie porodu bez korzystania ze skryptu.

Miejsce: SDH „Jubilat”, sala konferencyjna, VII piętro (wejście do administracji), Al. Krasińskiego 1-3, Kraków.
Kurs odbędzie się w dniu 8 października 2017 – łącznie 8 godzin szkolenia.

Godziny zajęć: niedziela 10:00-18:00 (z 1,5-godzinną przerwą na obiad w godzinach 13:00-14:30)

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia ukończenia kursu wystawione przez Instytut Medycyny Chińskiej oraz zaświadczenie MEN.

Cena kursu: 400 zł
Zaliczka: 200 zł. Termin wpłaty zaliczki lub całej kwoty: do 4 września 2017 r.
Cena zniżkowa 350 zł: w przypadku dokonania pełnej wpłaty (350 zł)
najpóźniej do dnia 7 lipca 2017 r.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: AKUPRESURA DLA POŁOŻNYCH

Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
W cenie opłaty za kurs uczestnicy otrzymają skrypt w języku polskim.

Iza MiętkaIza Miętka ukończyła z wynikiem celującym 4-letni kurs medycyny chińskiej (2009-2013) w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie prowadzony autorsko przez Matthiasa Hunecke (Avicenna Institute, Niemcy). Potem odbyła z M. Hunecke staż kliniczny we Free Clinic w Nepalu. Medycyna chińska stała się jej pasją i pracą.
Prowadzi własną praktykę (Chin-Med) w Warszawie, zajmując się m.in. leczeniem bólu, różnych chorób, problemami psychicznymi i radzeniu sobie ze stresem, leczeniem dzieci i wspieraniem ich rozwoju, ale przede wszystkim (z dużymi sukcesami) terapią niepłodności oraz prowadzeniem kobiet w ciąży i po porodzie. Jest bardzo cenioną terapeutką TMC, stosującą akupunkturę i moksybucję, masaż Tui Na i akupresurę, Gua Sha oraz chińskie ziołolecznictwo – nie tylko w leczeniu ciała, ale i ducha, oraz w zachowaniu dobrego zdrowia.
Bez przerwy dalej intensywnie dokształca się u słynnych nauczycieli medycyny chińskiej takich jak: Jani White, Caitlin Donovan, Anat Regev, Debra Betts i Jiri Bilek – zajmujących się ginekologią, położnictwem i terapią niepłodności, oraz Claude Diolosa, Tuvia Scott, Rani Ayal i dr Yair Maimon, Aaron Zizov, Bartosz Chmielnicki oraz prof. dr Yifan Yang, dr Suzanne Robidoux.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 4 września 2017 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 4 września 2017 kurs może zostać odwołany. W przypadku odwołania kursu osoby, które dokonały wpłaty na kurs otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym o zmianie terminu lub anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 11 września 2017 r. (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 11 września 2017 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-301
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje