down

Starzenie się i długowieczność, czyli chińska sztuka długiego życia w dobrym zdrowiu

YANGSHENG – STARZENIE SIĘ I DŁUGOWIECZNOŚĆ

 

Prof. Elisabeth Rochat de La Vallée
(Paris Ricci Institute, oraz École Européenne d’Acupuncture, Francja)

 

14-15 marca 2020
KURS ODBĘDZIE SIĘ PRZEZ INTERNET
Można jeszcze dołączyć do kursu

 

Uwaga: z przyczyn od nas niezależnych – z uwagi na zaostrzenie we Francji przepisów dotyczących podróżowania, co związane jest z epidemią koronawirusa, kurs odbędzie się w formie webinaru na platformie Click Meeting. Osoby mające opłacony w całości kurs dostaną mailowo link od platformy oraz kodowany dostęp tokenem (kod dla jednego urządzenia: komputera, tabletu lub smartfona) do platformy w godzinach organizacji kursu oraz skrypt w formie elektronicznej.
Kurs będzie tłumaczony na język polski przez Martę Nizioł-Wojniusz. Będzie możliwość zadawania pytań. Spotkanie z Panią Profesor będzie całkowicie interaktywne – już przetestowaliśmy i działa bardzo dobrze.  Można sobie nagrywać zewnętrznym urządzeniem (nagrywarka) głos z mikrofonu.
Uczestnicy, którzy mieliby nieprzewidziane problemy techniczne (np. utratę połączenia internetowego), na życzenie otrzymają od nas nagranie webinaru.

 

Yangsheng to chiński system profilaktyki zdrowotnej oraz kultywowania długiego życia w dobrym zdrowiu. To unikalne w medycynie światowej podejście dbania o zdrowie, szczęście i długowieczność jest powszechnie stosowane do dziś w Chinach z doskonałym skutkiem.
Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu, tym razem prowadzonym autorsko przez prof. Elisabeth Rochat de La Vallee, światowej sławy sinolożkę i specjalistkę klasycznej medycyny chińskiej, która jak mało kto poznała ten system dogłębnie, studiując w oryginale stare teksty taoistyczne oraz od wielu lat współpracując z chińskimi mistrzami tradycyjnej medycyny i taoizmu.

 

Dla kogo jest ten kurs?
Zapraszamy wszystkich, którzy znają podstawy medycyny chińskiej. Nie muszą być praktykami, ani znać TMC na bardziej zaawansowanym poziomie. Również praktykujący terapeuci TMC i osoby zaawansowane uzyskają wiele nowych istotnych informacji i mogą zostać zainspirowane do dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu klasycznych tekstów medycyny chińskiej. Dzięki temu będą mogły podnieść swoją praktykę na wyższy poziom.

Program kursu:
Spośród tekstów i praktyk, które potwierdziły budowanie medycznego podejścia i teorii, Yangsheng (養生) czyli Pielęgnowanie Życia jest jednym z najważniejszych, głównie dotyczących wyobrażenia i zrozumienia Qi 氣.
Pielęgnowanie życia dotyczy różnych aspektów życia, w szczególności dostosowania do chwil i synchronizacji z porą dnia i roku na działanie, jedzenie, czynności i ruchy umysłu, a także ciała, emocji rządzących i seksualności. Przestrzeganie zasad pielęgnowania życia prowadzi do dobrego zdrowia i zapobiegania chorobom, oraz do długowieczności.
To także sztuka starzenia się bez utraty jakości witalności.
Starzenie się jest częścią życia; ale może być ono normalne lub przedwczesne; może to być łagodny spadek sił bez poważnych zakłóceń równowagi lub może jednak rozpocząć szereg zakłóceń, które wyzwalają lub pogarszają stan patologiczny.
Nerki – i ogień Mingmen – mają podstawowe znaczenie w procesie starzenia się; ale sposób, w jaki starzejemy się, jest zawsze fundamentalny.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy kursu otrzymają skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia MEN-owskie i zaświadczenia Instytutu Medycyny Chińskiej potwierdzające udział w kursie.

Cena podstawowa: 850 zł.
Zaliczka: 400 zł najpóźniej do 20 stycznia 2020 r. Po tym terminie prosimy o dokonywanie pełnych wpłat.

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: YANGSHENG

MIEJSCE KURSU:
Platforma internetowa Click Meeting (w języku polskim)

Godziny zajęć:
sobota 10:00-13:00 i 15:00-19:00; przerwy 15 minutowe: 11:20-11:35, 16:15-16:30, 17:30-17:45
niedziela 9:00-13:00 i 15:00-16:30; przerwy 15 minutowe: 10:15-10:35 i 11:40-11:55, po południu brak przerwy (wykład trwa tylko 1,5 godziny).

Elisabeth Rochat de la Vallée urodziła się w 1949 roku w Paryżu. Studiowała chińską literaturę klasyczną i filozofię oraz wyspecjalizowała się w klasycznej literaturze medycyny chińskiej. Współpracowała ze światowej sławy sinologami: ks. Claude Larre († 2001) i dr Jean Schatz († 1984) prowadząc wspólne badania na temat chińskiego myślenia i medycyny chińskiej. Współzałożycielka Paris Ricci Institute (1971), Europejskiej Szkoły Akupunktury (EEA – 1975), Ricci Association for the Chinese-French Grand Dictionary (1987). Były sekretarz generalny Instytutu Ricci i EOG, były redaktor naczelny chińsko-francuskiego słownika Grand Ricci (7 tomów, opublikowany w 2001 r.).
Dziekan i starszy wykładowca Europejskiej Szkoły Akupunktury.
Prowadzi wykłady na temat starożytnej chińskiej filozofii i klasycznych tekstów medycznych, we Francji, a także w kilku krajach europejskich i amerykańskich – w tym w Polsce. Zapraszana jest jako wybitny autorytet na międzynarodowe kongresy medycyny chińskiej. Autorka licznych książek, broszur, artykułów (tłumaczenia na angielski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski, hebrajski, polski, szwedzki).

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 20 stycznia 2020 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 20 stycznia 2020 kurs może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
3. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 27 stycznia 2020 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 27 stycznia 2020 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

Zostań naszym fanem na Facebooku: http://www.facebook.com/TradycyjnaMedycynaChinska

 

Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

Imię*

Nazwisko*

Adres email*

Nr telefonu*

Temat

Treść wiadomości