down

WPROWADZENIE DO OBSERWACJI DIAGNOSTYCZNYCH WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY WSCHODNIO-AZJATYCKIEJ

Prof. dr Jong Baik (Korea i Wielka Brytania)

WPROWADZENIE DO OBSERWACJI DIAGNOSTYCZNYCH (UCHO I FILTRUM) WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY WSCHODNIO-AZJATYCKIEJ

Webinar on-line, 30 czerwca 2020, godz. 18.00-20.00

Zapraszamy do udziału w kolejnym dwugodzinnym webinarze na żywo poświęconym wschodnioazjatyckim obserwacjom diagnostycznym twarzy: ucha i filtrum (bruzdy pod nosem). To bardzo przydatna i praktyczna wiedza do stosowania w codziennej praktyce.

To czwarty z webinarów on-line z prof. dr Jongiem Baikiem.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych Medycyną Wschodnio-Azjatycką (chińską i koreańską).

PROGRAM WEBINARU:

Podczas tego krótkiego seminarium internetowego omówione będą dwa cenne i potężne narzędzia diagnostyczne oparte na oglądzie uszu i filtrum. Spośród czterech głównych metod diagnostycznych w tradycyjnej medycynie wschodnioazjatyckiej, obserwacja jest kluczowa. Diagnostyka języka jest najczęściej stosowana, jednak uszy i filtrum mogą być również używane do diagnozowania pacjenta i mogą być łączone z innymi metodami diagnostycznymi w celu dokładnego zdiagnozowania pacjenta.

 1. Filtrum:
 • Wprowadzenie do filtrum
 • Kształt
 • Kolor
 • Filtrum i problemy zdrowotne
 • Kobiety i ich filtrum
 • Akupunktura filtrum

 1. Wprowadzenie do diagnostyki ucha w oparciu o koncepcję aurikuloterapii:
 • Anatomia uszu
 • Odpowiednie obszary ucha
 • Wizualne badanie powierzchni skóry
 • Zaczerwienienie
 • Łuszcząca się skóra
 • Czyraki
 • Zmiana koloru skóry
 • Występy
 • Wcięcie
 • Naczynia krwionośne
 • Zagniecenia
 • Blizny

MIEJSCE WEBINARU:

Platforma Click Meeting (www.clickmeeting.com ) – osoby mające opłacony udział w webinarze otrzymują dzień wcześniej mailem link wraz indywidualnym tokenem do zalogowania się.

Czas webinaru: wtorek 30 czerwca 2020 r., godz. 18:00-20:00. W trakcie webinaru odbędzie się jedna lub dwie krótkie (max. 5 minut) przerwy.

Webinar będzie nagrywany, a uczestnicy dostaną do tego nagrania indywidualny dostęp ważny 3 tygodnie.

CENA: 150 zł – płatne najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 roku.

W przypadku dokonania wpłaty w terminie późniejszym, prosimy o jak najszybsze przeslanie mailem dowodu wpłaty.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora:Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: JONG BAIK WEBINAR 4 – DIAGNOZA UCHA I FILTRUM

Ilość miejsc ograniczona. Udział wg kolejności wpłat.

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy webinaru otrzymują mailem skrypty w języku polskim (lub do pobrania z platformy).

Prof. dr Jong Baik prowadzi szkolenia KTH od 2000 roku, a od roku 2005 ma własną placówkę edukacyjną KHT w Wielkiej Brytanii (Jong Baik Education). Wykłada też KHT w Korei Południowej, USA, a od 2013 roku także w Polsce.
Gruntowne wykształcenie jako akupunkturzysta (TCM, 5 Elementów) zdobył w Chinach (studia doktoranckie na Liaoning University of TCM) i Korei oraz w Wielkiej Brytanii (Northern College of Acupuncture w Yorku, a następnie University of Wales). Studiował m.in. pod kierunkiem mistrzów TCM (prof. Ju Bao Zhao), KHT (twórca tego systemu dr Tae Woo Yoo) i aurikuloterapii. Jego wykształcenie sinologiczne obejmuje m.in. klasyczny kanon medycyny chińskiej: I Qing (Księga przemian), Huangdi Neijing (Kanon medycyny wewnętrznej Żółtego Cesarza) oraz Nan Jing (Księga 81 trudnych przypadków). W 2016 roku uzyskał też tytuł doktora akupunktury nadany przez World Federation of Acupuncture and Moxibustion Societies. Jest również profesorem wizytującym Southern California University School of Oriental Medicine and Acupuncture.
Jest akredytowanym w Europie wykładowcą KHT oraz aurikuloterapii (EChim i Ear Reflex Zone Therapy). Prowadził  wykłady na Coventry University oraz University of Wales, a także zajęcia dla terapeutów z BAcC, BMAS, ATCM i AACP oraz dla British Reflexologist Association i Association of Reflexologists.
Prowadzi szkolenia związane z medycyną wschodnioazjatycką, dokumentując jej skuteczność naukowymi wynikami badań termograficznych i czynnościowego rezonansu magnetycznego.
Od ponad 15 lat współpracuje z hospicjum św. Teresy w Darlington wspomagając zespół opieki paliatywnej jako akupunkturzysta.
Prof. Jong Baik specjalizuje się w następujących mikrosystemach akupunkturowych:
– Koreańskej Terapii Dłoni (KHT)
– Aurikuloterapii (E Chim & Ear Reflex Zone Therapy),
– Sujok (Korean Hand & Foot Acupuncture)
– oraz w akupunkturze oka, nosa, stawu skokowego i nadgarstka oraz głowy.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 26 czerwca 2020 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji webinaru; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali przedpłaty do dnia 26 czerwca 2020 webinar zostanie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty.
Informacja o ewentualnym anulowaniu webinaru podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com  najpóźniej do dnia 29 czerwca 2020 roku.

Kontakt i dodatkowe informacje:

Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

Imię*

Nazwisko*

Adres email*

Nr telefonu*

Temat

Treść wiadomości