down

WIESŁAW S. NOWAK

image_pdfimage_print

 wsn01Dr n. med. Wiesław S. Nowak

 

Dr n. med. Wiesław S. Nowak lekarzem od 1991 r. Ukończył studia na  Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych uzyskał w 1998 r. oraz z zakresu hematologii  w 2006 r. Doktor nauk medycznych od 2000 r.

Jest wykładowcą akademickim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Okresowo pracuje również jako konsultant hematolog w Wielkiej Brytanii.
Od ponad 20. lat pracuje z osobami chorującymi na „choroby wewnętrzne”, psychosomatyczne i nowotworowe wykorzystując w swojej praktyce zarówno medycynę zachodnią oraz od kilkunastu lat tradycyjną medycynę chińską, kierując się ideą medycyny zintegrowanej.
Kieruje jako Dyrektor Medyczny Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, ul. Warszawska 1, gdzie od czerwca 2013 r. prowadzi również własną praktykę.

Odbył 4-letnie szkolenie w zakresie tradycyjnej medycyny chińskiej prowadzone w Krakowie (Kalmus Consulting) przez Matthiasa Hunecke z Instytutu Avicenny. Wcześniej ukończył kurs teoretyczny i praktyczny w zakresie akupunktury w Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury im. Prof. Z. Garnuszewskiego w Warszawie pod merytorycznym nadzorem Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Pełnił funkcję Przewodniczącego Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i wiceprezes PTTMC.

Odbył też szkolenia z zakresu:
a) chińskiej fitoterapii na kursach prowadzonych przez dr farm. lek. med.  Tadeusza Błaszczyka z Hamm w Niemczech (zioła chińskie i europejskie i amerykańskie w oparciu o paradygmat TCM).
b) Diagnostyki różnicowej TCM – szkolenie TCM dla zaawansowanych prowadzone przez Clauda Diolosę z Instytutu Avicenny.
c) kurs prowadzony przez Jeremy’ego Rossa (Wielka Brytania) „Łączenie ziół zachodnich a medycyna chińska”.

Jest autorem 34 publikacji naukowych, 2 monografii książkowych i 4 książkowych prac zbiorowych.

W Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia od 2012 r. prowadzi cyklicznie kursy „Anatomia topograficzna akupunktury” oraz „Podstawy akupunktury”, a także kurs „Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów TMC”.