down

Qi, Krew, Płyny wewnętrzne

Prof. dr Sun Peilin

 

(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 

Qi, Krew (Xue) i Płyny wewnętrzne (Jin Ye) – fizjologia, zaburzenia i leczenie chorób z nimi związanych

 

23-24 listopada 2019

 

Kurs przeznaczony jest dla szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego) w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie. Zapraszamy również wszystkich terapeutów TCM znających co najmniej podstawy medycyny chińskiej, chcących poszerzyć swoje kwalifikacje.

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-16’30 (z przerwą na obiad w godz. 12’00-13’00) – łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Program kursu:
Qi, Krew (Xue) i Płyny Wewnętrzne (Jin-Ye) są fundamentalnymi substancjami, które umożliwiają normalne i życiowe aktywności ciała ludzkiego. Łatwo możemy zauważyć, że bez ciągłego powstawania Qi, Xue i Jin-Ye, nie byłoby w ogóle życia, a bez dobrej ich jakości ciało byłoby ono w kiepskiej kondycji. Dzieje się tak po pierwsze dlatego, że są one produkowane dzięki fizjologicznym funkcjom narządów wewnętrznych (Zang Fu). Z drugiej strony są one materialną podstawą dla fizycznych funkcji organów Zang Fu I odpowiadającym tkankom oraz meridianom. Dlatego bardzo ważnym jest, aby zrozumieć te podstawowe substancje, a także utrzymać je w stanie równowagi, aby zachowywać dobre zdrowie. Ponieważ substancje te mają różne składy i funkcje, ich zaburzenie będzie dawać różne objawy. Wykwalifikowany specjalista TCM powinien zidentyfikować wszelkie drobne zmiany i objawy kliniczne Qi, Xue i Jin-Ye, aby szybko zareagować i zastosować odpowiednie leczenie.

Na seminarium omawiane będą następujące zagadnienia:

  1. 1. Fizjologia Qi, Xue i Jin-Ye·         Wzorce identyfikacji patologii Qi·         Wzorce identyfikacji patologii Xue

    ·         Wzorce identyfikacji patologii Jin-Ye

    ·         Relacje pomiędzy Qi, Xue i Jin-Ye

    2. Patologia Qi, Xue i Jin-Ye

    ·         Produkcja, klasyfikacja i funkcje Qi

    ·         Produkcja, klasyfikacja i funkcje Xue

    ·         Produkcja, klasyfikacja i funkcje Jin-Ye

    ·         Kombinacje zaburzeń Qi, Xue i Jin-Ye

    3. Leczenie metodami TMC oraz profilaktyka Qi, Xue i Jin-Ye

    ·         Leczenie ziołami

    ·         Terapia akupunkturą

    ·         Leczenie dietetyką TMC

     

Uczestnicy kursu proszeni są o zgłaszanie organizatorowi pacjentek do publicznego zdiagnozowania, omówienia przypadku i terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyna-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com) – pacjentki (wyłącznie mające problemy związane z problemami ginekologicznymi) muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie i ewentualny zabieg akupunktury.

Cena podstawowa: 840 zł
Zaliczka: 400 zł – wpłata zaliczki lub całej kwoty nie później niż do dnia 4 października 2019
Cena zniżkowa: 750 zł – wpłata nie później niż do dnia 2 września 2019

Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY QI, XUE I JIN YE

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 4 października 2019 cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 4 października 2019 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu lub przeniesieniu go na inny termin podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 11 października 2019 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 11 października 2019 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń

 

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

    Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

    Imię*

    Nazwisko*

    Adres email*

    Nr telefonu*

    Temat

    Dodatkowe informacje

    Zi