down

Marcin Wolfinger, lek. med.

image_pdfimage_print

Marcin WolfingerMarcin Wolfinger

 

– Lekarz medycyny
– Specjalista neurolog
– Specjalista leczenia bólu
– Doświadczony specjalista  medycyny chińskiej i akupunktury

Ukończył Akademię Medyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie uzyskując dyplom lekarza medycyny w 2002 r. nieustannie pogłębiając swoją wiedzę i praktykę w zakresie  medycyny. W 2010 r.  otrzymał  tytuł specjalisty w zakresie neurologii.

Równocześnie od około 18 lat zajmuje się akupunkturą i medycyną chińską, ciągle pogłębiając wiedzę w tej dziedzinie. Ukończył siedmiotygodniowy staż na Oddziale Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Akupunktury w Pekinie (2005 r.). Pracował też jako wolontariusz przez sześć tygodni w  FreeClinik w Nepalu (w Katmandu w darmowym szpitalu dla osób biednych) pod kierunkiem Matthiasa Hunecke, u którego odbył 4-letnie szkolenie w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzone w Krakowie wg programu Instytutu Avicenny.

Uczestniczył w bardzo wielu specjalistycznych kursach prowadzonych przez czołowych nauczycieli medycyny chińskiej i akupunktury w Polsce i na świecie m.in.: prof. dr Li Jie, prof. dr Sun Peilin, Claude Diolosa, Matthias Hunecke, Rosmarie Weiber, Peter Deadman, Tadeusza Błaszczyka. Studiuje również u wybitnych chińskich profesorów za granicą.

Szczególnie interesuje się  fascynującym działaniem akupunktury, stosuje też klasyczne receptury chińskie. Ćwiczy Tai qi i chińskie sztuki walki.

Prowadzi praktykę TMC w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, gdzie można również u niego odbywać praktyki zawodowe po ukończeniu kursów akupunktury w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia.